Příprava terénu pod nadzemní bazén a jeho napuštění

Nafukování bazénu

Léto je již v plném proudu a je třeba se na něj přichystat. Základem je bezesporu příprava bazénu. Právě ten by totiž neměl v zahradním prostoru chybět. Jestliže chcete ušetřit, vyplatí se vsadit na levný nadzemní bazén Tampa. Jeho nákupem jednak ušetříte peníze a jednak čas. Příprava je naprosto nenáročná a rychlá. I přesto si ale vyžaduje některé základní úkony, které si představíme v následující fotoreportáži.

Jednoduchá příprava terénu

Příprava podkladu pod bazén není nijak složitá. Stačí pouze jemně odklidit zeminu a pokrýt ji vrstvou písku. Tu postupně rozvrstvíme, aby vznikl celistvý podklad. Za pomocí stahovací lišty s vodní váhou vše půjde naprosto skvěle. Když máme vše hotové, můžete už bazén připravit a začít nafukovat límec. Optimální je ovšem položení ještě jedné vrstvy, kterou tvoří lino. Díky němu pak bazén při uklízení nebude tolik špinavý.

Příprava pískové plochy

Příprava pískové plochy

Vyrovnání pískové plochy

Vyrovnání pískové plochy

Připravený podklad

Připravený podklad

Nafouknutí je hračka

Nafukování límce je poměrně rychlé za předpokladu, že budete mít správné nástroje. Optimální je velká pumpa, která dokáže límec zásobovat velkým množstvím vzduchu. Pokud máte ale klasickou skládací nožní takzvanou „žabu“ vystačíte si také. V nejhorším případě lze límec nafouknout i ústy, nicméně počítat musíte s abnormální námahou. Možná se v límci najdou nějaké ty díry. Pokud nebudou velké a nevypustí vzduch kompletně, můžete pokračovat v napouštění vodou. V jeho průběhu je můžete pohodlně zalepit. Vyhledávání děr není složité. Stačí pouze límec lehce upustit a postupně jej namáčet ve vodě, jež je v bazénu. Bublinky trhlinky odkryjí…

Vybalení bazénu z krabice

Vybalení bazénu z krabice

Roztažení bazénu

Roztažení bazénu

Zapojení filtrace

Zapojení filtrace

Vložení filtru

Vložení filtru

Narovnání dna nezbytností!

Po chvilkovém napouštění, kdy se na dně nachází vrstva vody cca 5 cm, možné méně, je třeba vyrovnat dno. Na něm budou patrné pokrčené části gumy. Ty byste měla taháním za okraj bazénu vyrovnat. Pro další napouštění je nezbytné, aby bylo dno úplně hladké. Při větším množství vody toho již nedosáhnete! Když je dno vyrovnané, můžete hladinu dopustit až po nafukovací límec.

Vyrovnávání dna bazénu

Nafukování bazénu

Nafukování bazénu

Napouštění bazénu

Napouštění bazénu

Napuštěný bazén

Napuštěný bazén

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.