Plot na míru

V českých městech i na venkově přibývá domů s krásnými novými ploty. Je to samozřejmě naprosto pochopitelné, přibývá rekonstruovaných domků a je jasné, že si lidé nenechají celkový dojem z domu kazit starým plotem. Používají se ploty ze dřeva, kamene i kovu. Na celé čáře však vítězí betonové ploty, kterých kolem nových nebo opravených domů vyrůstá nejvíc.

Ptáte se, proč zrovna betonové ploty? Je to logické, lidé chtějí mít trochu soukromí a nepotřebují, aby je kolemjdoucí nebo sousedi okukovali při každé činnosti, proto potřebují oplocení, které jim potřebné soukromí dopřeje. Betonové ploty jsou praktické z mnoha důvodů, jejich velkou předností je pevnost, dále také odolnost a pružnost. Díky tomu nepodléhají zkáze způsobené výkyvy počasí. Betonový plot bez úhony přežije sníh, mráz i prudký déšť. Ať už padají kroupy nebo praží slunce, betonovému plotu se nic nestane, odolává také bez problémů mechanickému působení. Kvalitní český beton stálého složení vyztužený silnými ocelovými armaturami poskytne plotu veškerou potřebnou odolnost.

Konstrukce betonového plotu je poměrně jednoduchá, základ tvoří sloupky, mezi které jsou potom zasazeny plotové dílce s vybraným dekorem ve vybrané barvě. Betonové dílce jsou plné a neprůhledné, to s sebou nese také možné použití plotu jako odhlučňovací stěnu. Skvěle chrání vaše soukromí a vytváří vám bezpečný domov. Další velká výhoda spočívá v tom, že o betonový plot se nemusíte starat, je absolutně bezúdržbový. Vedle praktických funkcí se betonové oplocení pochlubí také estetickým zpracováním. Betonové ploty se vyrábí v mnoha různých designech, vybrat si můžete betonový plot v dekoru štípaného kamene, velmi oblíbený je také design skládaných cihliček. Spolehněte se na kvalitní plot a zvolte betonový i vy.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.