Pískování trávníku se vyplatí

Pískování trávníku patří mezi procesy, které nejsou příliš často k vidění. Je to škoda, jelikož se vyplatí! Pokud nehodláte mít na zahradě mix různých jetelin, pampelišek a nejrůznějších dalších plevelných rostlin, určitě byste na pískování trávníku měli myslet. Podívejme se tedy na to, co by tomuto procesu mělo předbíhat a jakým způsobem se k pískování postavit. Nejedná se o nic složitého, přesto si ale tento úkon zaslouží naši pozornost.

Co řešit před pískováním

Než se pro pískování trávníku rozhodnete, měli byste mít vyřešeno několik dalších úkonů. V první řadě je nezbytné zjemnit vrchní vrstvu, a to hlavně při vysoké frekvenci chůze po trávníku. Pokud je trávník maximálně ušlapaný, je mnohem náchylnější k různým typům poškození. Odstraňte také dvouděložný plevel. Učinit tak můžete pohodlně prostřednictvím příslušného dvousložkového přípravku, který neničí trávu. Pozor si dejte i na plstě a zbytky neposekané trávy. Ty dokážou nový trávník dokonale zabrzdit v růstu.

Písek určený pro pískování trávníku

Pískování je optimální spojit a verifikací, tedy provzdušněním trávníku a také s vertikutací.  Ta zbaví povrch veškerých zbytků staré trávy a jiných nežádoucích rostlinek. Pro pískování trávníku je ideální volit co nejjemnější druh písku. Ideální je praný písek frakce 0 až 2 mm. Výborný je i křemičitý písekkřemičitý písek o frakci od 0,25 do 2 mm. Pozor si dejte na to, aby vámi vybraný písek obsahoval co nejmenší procento vápna.

Spotřeba písku

Důležitý je u pískování trávníku termín. Nejvhodnější je pískovat po sezoně anebo před ní. Dobré je mít i stroj na pískování trávníku. Na 1 metr čtvereční je zapotřebí zhruba 4 až 9 litrů písku. Není od věci zjistit si celkové množství jílu v půdě. Od něj by se mělo odvíjet přesné množství písku, jímž budete pískovat. Měli byste tak znát přesné množství, což pro vás bude optimální.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.