19/10/2015
Kategorie: Novinky, Ochrana rostlin

Pískování trávníku se vyplatí

Pískování trávníku patří mezi procesy, které nejsou příliš často k vidění. Je to škoda, jelikož se vyplatí! Pokud nehodláte mít na zahradě mix různých jetelin, pampelišek a nejrůznějších dalších plevelných rostlin, určitě byste na pískování trávníku měli myslet. Podívejme se tedy na to, co by tomuto procesu mělo předbíhat a jakým způsobem se k pískování postavit. Nejedná se o nic složitého, přesto si ale tento úkon zaslouží naši pozornost.

Co řešit před pískováním

Než se pro pískování trávníku rozhodnete, měli byste mít vyřešeno několik dalších úkonů. V první řadě je nezbytné zjemnit vrchní vrstvu, a to hlavně při vysoké frekvenci chůze po trávníku. Pokud je trávník maximálně ušlapaný, je mnohem náchylnější k různým typům poškození. Odstraňte také dvouděložný plevel. Učinit tak můžete pohodlně prostřednictvím příslušného dvousložkového přípravku, který neničí trávu. Pozor si dejte i na plstě a zbytky neposekané trávy. Ty dokážou nový trávník dokonale zabrzdit v růstu.

Písek určený pro pískování trávníku

Pískování je optimální spojit a verifikací, tedy provzdušněním trávníku a také s vertikutací.  Ta zbaví povrch veškerých zbytků staré trávy a jiných nežádoucích rostlinek. Pro pískování trávníku je ideální volit co nejjemnější druh písku. Ideální je praný písek frakce 0 až 2 mm. Výborný je i křemičitý písek o frakci od 0,25 do 2 mm. Pozor si dejte na to, aby vámi vybraný písek obsahoval co nejmenší procento vápna.

Spotřeba písku

Důležitý je u pískování trávníku termín. Nejvhodnější je pískovat po sezoně anebo před ní. Dobré je mít i stroj na pískování trávníku. Na 1 metr čtvereční je zapotřebí zhruba 4 až 9 litrů písku. Není od věci zjistit si celkové množství jílu v půdě. Od něj by se mělo odvíjet přesné množství písku, jímž budete pískovat. Měli byste tak znát přesné množství, což pro vás bude optimální.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *