Sklenice piva

Pivo jako hnojivo: ani kapku na zmar

Pivo patří k nejoblíbenějším nápojům, a to nejen u mužů. Pochutnává si na něm stále více žen. A tak není divu, že leckterá domácnost doma skladuje hned několik kousků tohoto nápoje v lahvích. Někteří ho kupují na podlití pečeného masa či do jiných receptů. Většina z nás ale víno pije. A pokud vám pivo zbude, nemusíte ho vylévat, ani když už je zvětralé. Poradíme vám, jakým způsobem ho ještě použít.

Pivo jako univerzální pomocník

Pivo můžete v domácnosti využít nejen na pití, ale také ke spoustě jiným úkonům. Výhodou je, že se tak dá použít pivo čerstvé, ale i to zvětralé, které by už stejně nikdo nepil. Využíváme jej na čistění některých ploch v domácnosti, v kuchyni při vaření nebo také v domácí kosmetice. Obsahuje celou řadu užitečných látek, které využijete v kterékoli místnosti.

Pivo

Foto: Pixabay

Hnojení pivem

Pivem můžete hnojit nejen pokojové rostliny, ale také ty, které máte na zahradě či zahrádce. Vhodné jsou pro dodání lesku listům, ale také pro správný růst rostlin. Nestačí ale zvětralé pivo vylít do prvního květináče, který najdete. V první řadě je zapotřebí ho rozředit s vodou – některé zdroje dokonce uvádí, že na dvacet pět dílů vody připadá jeden díl piva. Touto směsí pak zalijte květiny podle toho, kolik vody potřebují. Takže i jen s malou trochou piva můžete pohnojit velké množství květin.

Past na octomilky

Pokud máte piva více, než zvládnete vypotřebovat jako hnojivo, a trápí-li vás doma octomilky, je tu další způsob. Pivo nalijte do mělké malé misky, přikryjte potravinovou fólií, do které uděláte vidličkou či špendlíkem dírky. Octomilky se pak dostanou dovnitř, ale už ne ven. Způsobů, jak použít pivo, které vám zbylo, je spousta. Můžete si jím například opláchnout vlasy, protože i jim dodá pivo na lesku. Vhodné jsou také na čištění zašlých kohoutků v koupelně nebo mosazných nádob.

Zdroj: https://hobby.instory.cz/3754-zvetralo-vam-pivo-nemusite-ho-vylevat-bude-vam-jeste-hodne-uzitecne.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *