Orchidej

Pěstování orchidejí má svá pravidla. Známe čtyři tipy, díky kterým nešlápnete vedle

Také doma máte pokojové krásky rodu Phalaenopsis nebo třeba Vandy či stále oblíbenější Dendrobia? Pak se možná také potýkáte s otázkami typu jak často zalévat orchidej nebo o to, jaká je péče o orchideje po odkvětu. Není však třeba v tom hledat žádné složitosti.

Pokud budete dodržovat několik jednoduchých pěstitelských bodů, budete se z nádherných květů vašich svěřenců těšit každý rok po řadu měsíců.

Pozor na průvan

Orchidejím vyhovuje běžná pokojová teplota, ovšem opravdu nesnášejí průvan – a to třeba jen z obyčejné „ventilačky.“ Také pamatujte na to, že orchideje jako dendrobium (Dendrobium) či cymbidium (Cymbidium) vyžadují ke své spokojenosti podzimní a zimní ochlazení a období sucha, jinak nenasadí na květ.

Orchidej

Foto: Pixabay

Pozor na nadměrnou zálivku

V případě orchidejí je třeba si pamatovat, že jim horší službu udělá přelévání a nikoli sucho. Řiďte se tedy jednoduchých pravidlem – pokud má orchidej kořeny ještě zelené, pak je hydratovaná dostatečně. Zalévejte ji proto až ve chvíli, kdy zešednou.

Kam orchidej umístit

Vaše domácí tropická kráska by měla orchidej by měla růst u velmi jasně osvětleného okna, kde není vystavena přímému slunečnímu světlu. Nejlépe se jí tedy bude dařit u východního a západního okna. Tam není příliš horko. Jižní okna jsou vhodná je tehdy, pokud lze květináče zastínit třeba závěsem

Jak zastřihnout orchidej po odkvětu

Různé druhy orchidejí vykvétají v různou roční dobu. Obvykle u nich odstraňujeme stonek celý. U druhu Phalaenopsis alias můrovce však platí, že stonek sestřiháváme nejvýše v jedné třetině. Vykvete znovu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://sl.haenselblatt.com/articles/ornamental-gardens/phalaenopsis-orchid-care-tips-for-growing-phalaenopsis-orchids.html, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-pestovat-orchideje-tentokrat-phalaenopsis-dil-i

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *