Perfektní postřik vám pomůže okamžitě zničit mšice. Už nikdy se k vám nevrátí

Mšice

Vyžeňte mšice ze své zahrady jednou provždy. Stačí s vzít k ruce vhodný postřik a aplikovat ho tam, kde se vyskytují nejčastěji. Pokud vše uděláte správně, už nikdy nebudete mít se mšicemi žádný problém.

A jaké ingredience budou pro tento prostředek potřeba? Základ všeho tvoří jeden litr teplé vody. A zapomenout byste neměli ani na tři polévkové lžíce čpavku a správného množství libovolného pracího prostředku.

Základní recept je jednoduchý, potřebuje však chvíli času na odstátí

Jak jsme už řekli, nejdříve si musíte do vhodné nádoby nalít jeden litr teplé vody. Opravdu musí být teplá (ale ne horká), jinak v ní nedokážete rozmíchat jednu polévkovou lžíci pracího prostředku. Vezměte si k ruce kterýkoliv, který běžně používáte k praní prádla. Může jít nastrouhané mýdlo nebo běžný prací gel či dokonce obsah prací tablety. Je to jen a jen na vás.

Mšice

Foto: Pixabay

A co přidat nakonec? Samozřejmě tři polévkové lžíce čpavku. Vše pořádně promíchejte. Ale pokud si teď myslíte, že už máte hotovo, pak vás vyvedeme z omylu. Tento domácí prostředek proti zákeřným mšicím totiž budete muset nechat ještě několik hodin odstát. Teprve tehdy se do něj totiž vylouhují všechny potřebné látky.

Přelijte do rozprašovače a můžete začít používat

Jakmile uplyne potřebná doba (obvykle stačí 3-4 hodiny), je možné začít s aplikací. Dejte si pozor zejména na spodní stranu listů, tam se totiž mšice vyskytují nejčastěji. A právě sem se tak vhodná aplikace musí zaměřit.

Stříkejte tak dlouho, dokud nedojde ke skanutí tekutiny. Poté už jen pozorujte, jak mšice s ohromující rychlostí mizí. Další den už po nich nebude ani památky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/10-rad-jak-si-vyrobit-domaci-postriky-proti-msicim-26218.html, https://zena-in.cz/clanek/vyrobte-si-domaci-postrik-proti-msicim

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)