Pejsek byl ponechán v mrazu na pospas smrti. Záchranáři zjistili, že tam nebyl sám

Ne vždy mají zvířata žijící v lidské péči radostný osud. Někdy je to bohužel úplně naopak. Způsob, jakým někteří lidé zacházejí se zvířaty, je naprosto otřesný a zcela nepochopitelný. Jak někdo může být ke zvířatům tak krutý? Zvláště, když se jedná o jejich vlastní domácí mazlíčky?

Leslie Ysuhuaylas pracuje pro projekt Underdog v Dallasu v Texasu, který se zaměřuje na krmení potulných psů. Moc dobře ví, jak někteří lidé mohou být barbarští ke svým vlastním psům. Když jednoho dne objevila Bennyho, psa, opuštěného venku v mínus 20 stupních, věděla, že musí rychle jednat.

Oblast známá opuštěnými psy

Místo, kde byl Benny ponechán, je záchranářům dobře známé. Spousta bezcitných lidí zde odkládá své domácí mazlíčky. Leslie opatrně přistoupila k třesoucímu se psovi a objevila na jeho těle hlubokou ránu. Situace vypadala špatně. Ovšem Leslie s hrůzou zjistila ještě něco horšího.

Foto: Pixabay

Benny nebyl k smrti odsouzen sám

Leslie objevila dalšího opuštěného psa jen pár metrů od Bennyho. Jejich zoufalé pohledy Leslie stačily k tomu, aby jí vyhrkly slzy do očí. Požádala o pomoc společnost Rescue Dogs Rock NYC a v tu chvíli se věci začaly obracet k lepšímu.

Benny byl v kritickém stavu a jeho psí kamarád možná ještě v horším. Druhý pejsek, fenka Betty, v lese strávila evidentně více času. Naštěstí se oběma dostalo náležité veterinární péče a svůj hrůzný zážitek přežili, i když cesta k jejich úplnému zotavení byla opravdu hodně dlouhá.

Bohužel se nejspíš nejednalo o poslední takový nález. Díky epidemii koronaviru si lidé hojně pořizovali domácí mazlíčky, na některých místech v republice byly útulky dokonce úplně prázdné. Teď se bohužel znovu plní – a to těmi šťastnějšími psy. Ti méně šťastní končí často uvázáni u stromu – podobně jako Benny.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://addictingstories.org/benny-freeze-crate-rescuers-discovery/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)