Tulipány

Pečujte o odkvetlé tulipány správně a vyhněte se školáckým chybám. Dělají je mnohdy i zkušení

Oblíbené hybridní tulipány (Tulipa) najdeme snad na každé zahradě milovníka květin. Jak se o ně však postarat, abychom si zajistili množství jejich pestrých květů i napřesrok? Máme pro vás několik užitečných tipů.

Hned po odkvětu je především třeba odstranit staré květy. Ale co s listy? Ty ponechte na místě až do chvíle, kdy začnou žloutnout.

Hnojit nebo nehnojit? Jak se to se zálivkou?

Tulipány je vhodné přihnojovat už od doby, kdy se na povrch záhonu podívají špičky jejich listů. Pro ty odkvetlé je pak vhodný hořčík a draslík a to po dobu tří týdnů od odkvětu. Během této doby je také zalévejte.

Foto: Pixabay

Pokud budete chtít cibule vyjmout, počkejte na zežloutnutí listů. Vykopejte je během suchého dne a uskladněte v chladnější místnosti. Zpět je vysaďte v září, na jaře vám poté opět krásně vykvetou. A nemusíte je vysazovat pouze na záhon, skvěle se jim daří i v nádobách.

Náš tip: Pojistěte si jejich zdraví a namočte je na 10-15 minut do roztoku manganistanu draselného v koncentraci 5 %. A totéž můžete udělat i před výsadbou.

Nenechte tulipány růst samostatně, kombinujte je s vhodnými květinami

Nejčastěji tyto půvabné květiny používáme jako podrost pod listnaté stromy. V této společnosti si libují – odkvetou totiž dřív, než se dřeviny plně obalí listím. A co k nim v takovém případě přisadit? Doporučujme zejména bledule (Leucojum), puškinie (Puschkinia), sněženky (Galanthus), modřence (Muscari), šafrány (Crocus), bramboříky (Cyclamen) a sasanky jako je třeba sasanka hajní (Anemone nemorosa) a sasanka vábná (Anemone blanda) nebo jedinečně vonící konvalinku vonnou (Convallaria majalis).

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.peknazahrada.cz/co-s-tulipany-po-odkvetu/, https://zeny.e15.cz/clanek/domov/az-odkvetou-jarni-cibuloviny—co-s-nimi-dal–

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *