Péct maso s provázkem se vyplatí. Díky tomuhle osvědčenému triku ho už nikdy nepřesušíte

Grilované maso

Péct maso s provázkem se vyplatí. Díky tomuhle osvědčenému triku ho už nikdy nepřesušíte . Pečete-li maso a nepoužíváte k tomu provázek, děláte chybu. Vázání masa před pečením má svůj důvod. Od teď už nebudete péct maso jinak než s provázkem.

Pokud děláte pečínku nebo připravujete maso složené z více částí, často se používá kuchyňský provázek. Pro mnohé vyvolává tento kulinářský rituál mnoho otázek. Faktem je, že ne každý ví, jak důležitý tento proces je. Vázání masa má mnoho pozitiv. Například kousek vepřového, hovězího nebo kuřecího masa si zachová více šťávy. Maso se při vaření nerozpadá a uchová si svou strukturu.

Jak Péct maso s provázkem, pečení masa, jak péct maso, trik na pečení masa, maso

Foto: Pixabay

Proč může maso bez provázku ztratit svůj tvar?

Při tepelné úpravě kus masa změní svůj tvar, stane se poddajnějším. Ovšem mění se nejen jeho tvar, ale i odstín, a dokonce i hmota. To ovlivňuje vzhled pokrmu. Tedy podávání masa v provázku je výhodnější z estetických důvodů a jak všichni víte, jí se i očima.

Jak provázek ovlivňuje suchost masa?

Při pečení se vlákna v mase začnou deformovat. Odchází vlhkost, která byla mezi vlákny. Aby uvnitř zůstalo více šťávy, vyplatí se před pečením kousek masa svázat. Je třeba si uvědomit, že určité procento šťávy bude z masa stále odcházet. Provázek nemůže 100 % zaručit, že maso nebude suché. Tento faktor závisí také na teplotě a moření produktu.

Jak správně používat provázek na maso?

Když se řekne zavázat kousek masa provázkem, působí to velice jednoduše. Ale je to trochu věda. Nejprve rukama zmáčkněte kousek masa a poté svažte provázkem. Příliš neutahujte, ale také by provázek neměl být příliš volný. Obvazujte kolem dokola, kdy mezi jednotlivými pruhy vytvoříte 1-3 cm rozestupy. Věřte, že maso už nikdy nebudete připravovat jiným způsobem. Provázek se stane součástí vaší kuchyně.

 

Zdroj: https://souspark.ru/zachem-mjaso-perevjazyvajut-bechevkoj-dlja-chego-jeto-nuzhno-i-kak-vlijaet-na-vkus-mjasa/, https://zijutu.cz/nejlepsi-zpusob-jak-upect-veprove-maso-aby-bylo-chutne-a-vonave/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)