Péče o pokojové rostliny: Jak je správně zalévat, když se topí

Pokojovky

Péče o pokojové rostliny během zimy má svá specifika. Musíme především myslet na to, že trpí kvůli vytápění našich domovů ústředním topením. Správná péče o pokojové rostliny je během zimy skutečnou výzvou, doma totiž panují poměrně specifické podmínky, které jim právě nesvědčí.

Jak na zalévání během zimy

Pro začátek je třeba si uvědomit, že během zimy zažívají vaše květiny klidový stav, což velmi výrazně snižuje jejich potřebu vody. Zalévat je tedy musíte jednoznačně méně, než tomu bylo v létě. Bylo by však naopak chybou zcela zanevřít na hnojení. Zatímco v zahradě opravdu není vhodné dodávat rostlinám živiny, u těch pokojových to obvykle neplatí. Dávky by však měly být opravdu nízké a spíše udržovací.

Pokojové rostliny

Foto: Pixabay

Teplotu přizpůsobte množství světla

Zálivku vždy uskutečňujte prostřednictvím odstáté vody a to tak, aby měla pokojovou teplotu. Ovšem pokud je to možné, tak vždy květiny přemístěte do chladnějších místností. Skvěle vám poslouží například veranda nebo zasklený balkon.

Další dobré tipy pro zálivku a péči

Když zemina vysychá zvenčí, pak se časem na jejím povrchu vytvoří tvrdá krusta. Ta brání pronikání vody, která tak z větší částí protéká přímo do podmisky, aniž by půda adekvátně zavlažila. Proto je nutné tuto krustu narušit vhodným nástrojem. Nejlépe se vám to podaří za pomoci vidličky. Nikdy však neryjte jejími hroty příliš hluboko, nechcete totiž poškodit kořeny pěstovaných rostlin. Dělejte to raději opatrně a častěji než naopak.

https://www.idnes.cz/hobby/domov/pece-o-pokojove-rostliny-v-zime.A110203_131747_hobby-domov_mce, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/postarejte-se-v-zime-o-pokojove-rostliny, https://primanapady.cz/clanek-145195-pece-o-pokojove-rostliny-v-zime

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)