Otravný psí štěkot! Jak uklidnit sousedova psa a mít klid

Pes štěká

Psí štěkot umí být velmi otravný. To přiznávají i ti největší milovníci těchto psů. Pokud od svého souseda slyšíte neustálý štěkot, může vás to rušit a obtěžovat. I když nejste zodpovědní za výchovu tohoto psa, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste psa uklidnili. Pes může štěkat, protože je teritoriální, nudí se nebo reaguje na aktivitu, kterou vidí nebo slyší. Psí štěkot nemusí znamenat varování, že je pes agresivní.

Psí štěkot v důsledku samoty

Prvním krokem je promluvit si se sousedy. Pokud jsou celý den mimo domov, nemusí mít vůbec ponětí o tom, že jejich pes štěká. Díky tomu, že se to dozví, mohou na tomto problému pracovat i oni. Komunikujte přátelsky a neobviňujte. Takovéto štěkání zřejmě nijak ovlivnit nemůžete, takže snaha ze strany majitelů psa je stěžejní.

Psí štěkot

Foto: Pixabay

Odhalte důvod štěkání

Pokud pes začne štěkat, kdykoli vás uvidí na zahradě, můžete si od štěkotu pomoci ulevit tak, že kolem společného plotu zablokujete výhled na váš pozemek (neprůhledný plot, živý plot). To může pomoci. Psi mají bohužel také velmi vyvinutý čich, takže vaši přítomnost mohou odhalit, i když vás nevidí. Pokud nepomůže zablokování výhledu, stojí za to další varianta: zkusit se s psem spřátelit. Můžete požádat psího majitele, aby vám zprostředkoval setkání. Pokud vás pes pozná, společně si pohrajete, můžete tím problém odstranit.

Stížnost na štěkot

Pokud nic nepomáhá nebo soused není ochoten pomoci problém vyřešit, můžete na něj podat oficiální stížnost. Zákon (§ 127) říká, že vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by se nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného, nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Do toho spadá také psí štěkot. Můžete si stěžovat na obci, městském úřadě či městském obvodu. Pamatujte si ale, že právní cesta by vždy měla být až tou poslední.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/psy/news-jak-oduczyc-psa-uciazliwego-szczekania,nId,5084135

https://www.akc.org/expert-advice/training/neighbors-dog-barks-constantly/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!