Osvědčené bylinky pro větší a pevnější poprsí – středoevropské i exotické

levandule

Zajímá vás, co pro lepší růst a zpevnění prsů doporučovaly naše babičky? Jaké byliny dokáží stimulovat tvorbu estrogenů v našem těle? A proč je potřeba pro úspěšný proces také přítomnost pampelišky nebo květu chmele, které nic podobného neumí?

Připravili jsme pro vás kompletní přehled bylinek, které vám mohou pomoci s problémem malých nebo povislých ňader. Nikdy však nezapomínejte na to, že jde pouze o přírodní prostředky. Efekt tak zřídkakdy přesáhne zvětšení o jednu velikost. U jiných žen se mohou prsa pouze zpevnit, ale na objemu nabudou jen málo. A konečně, jsou-li receptory v organismu z nějakého důvodu na estrogen jen málo citlivé, nemusí se působení bylinek projevit dokonce vůbec.

Bylinky „estrogenové“ i podpůrné

Nejdříve se podívejme na krátký seznam zelených krásek, kterým se budeme v tomto článku věnovat. Nejdříve to budou bylinky, na které nedaly dopustit naše babičky: benedikt lékařský, červený jetel, fenykl, chmel – květ, lékořice, ovsík vyvýšený, pampeliška – kořen, ploštičník hroznatý a srdečník obecný.

Bylinky

Foto: Pixabay

Z exotických návštěvníků pak půjde zejména o staré známé firmy, které můžete vidět na obale snad všech přípravků, určených pro větší a pevnější poprsí: damiana, dong Quai, maca , pískavice řecké seno, Pueraria Mirifica a saw Palmetto. Ovšem zapomínáme na jednoho středoevropského favorita.

Benedikt lékařský

Naše babičky mu říkaly požehnaný bodlák, posiluje totiž plíce, zlepšuje krevní oběh a je užitečný i při léčbě zažívacích potíží, souvisejících s produkcí slin a trávicích šťáv, právě ty totiž dokáže stimulovat. Má pozitivní vliv také na laktaci a hormonální rovnováhu ženského těla. Jako bylina vhodná ke zvětšení ňader byl objeven teprve nedávno.

Měli byste vědět: Benedikt lékařský nikdy neužívejte, pokud jste alergičtí na ambrosii. Obsahuje totiž stejné dráždivé látky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://bylinkydnes.cz/10-bylinek-na-zvetseni-poprsi/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)