Odnaučte psa bát se bouřek, zabere několik jednoduchých triků

Pes

Existuje mnoho lidí, kteří se bouřek bojí, mnohem více je však takových psů. Ti se klepou, schovávají, kňučí a mnohdy se chovají tak, jak by se jindy nechovali. Utíkají, pomočují se nebo trhají oblečení a vše, co jim přijde do cesty.

Naštěstí nejde o neřešitelný problém. Zkuste se vzít do role psího psychologa a pomoci svým mazlíčkům, aby se tohoto problému jednou provždy zbavili.

Pes potřebuje bezpečné místo

Zkuste pro svého psího přítele před bouřkou připravit pokoj nebo místnost, která bude zatemněná a ideálně také odhlučněná. Jedině tak pes neuvidí blesky a neuslyší hromy. Pokud to není možné, neházejte flintu do žita a vyberte alespoň takovou místnost, kde jsou zvuky bouřky slyšet co nejméně a nejsou tu ideálně ani okna nebo jen malá. Často se jedná o špajz nebo koupelnu. Využít lze i sklep nebo zahradní domek. Psa můžete izolovat také ve sprchovém koutě.

Pes

Foto: Pixabay

Pokud takovou místnost nemáte, zkuste to udělat opačně. V místnosti pusťte bílý šum nebo hudbu, případně zapněte alespoň televizi. Jakýkoliv zvuk, který zabrání vniknutí hromu, je dobrý. Důležité je v bouřce psa také rozptýlit. Ideální je tedy házet mu míček, přetahovat se s ním o hračku nebo mu půjčit pískající hračky. Určitě nepomůže, pokud psa budete chlácholit nebo ho dokonce litovat. Ideální je hrát si, cvičit nebo třeba hledat pamlsky. Donuťte ho zkrátka zapomenout na to, že se venku děje něco špatného. Zmírníte tak hladinu jeho stresu.

Existuje uklidňující vesta

Uklidnit svého psa můžete také pomocí speciální protibouřkové vesty. Ta je vyrobená z bavlněné látkybavlněné látky a funguje na principu, na kterém fungují zavinovačky u miminek. Vesta vyvíjí neustálý mírný tlak na psí tělo. To se dá přirovnat k objetí. Nezabírá to pochopitelně na všechny pejsky stoprocentně, stejně jako všechny děti neuklidní zavinovačka. Výrobci však uvádí vysokou spokojenost.

Jestliže vám žádný z předchozích tipů nepomohl a váš pejsek se stále při bouřkách bojí, nezbývá vám, než zkusit navštívit veterináře. S ním se můžete poradit ohledně medikace. Pokud je totiž pes opravdu hodně vystresovaný, může si ublížit. Navíc by nemuselo vydržet jeho srdíčko. Veterinář mu pravděpodobně předepíše mírná sedativa, zkusit však můžete také homeopatika, které obsahují bylinky. Pro psy se běžně používají také Bachovy kapky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroje info: https://hobby.instory.cz/1336-jak-zbavit-psa-panickeho-strachu-z-bourky-a-jinych-hlasitych-zvuku.html, https://www.hillspet.cz/dog-care/routine-care/dog-scared-of-thunder

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)