Mrkvový sirup: způsob, jak si můžete připravit domácí levný prostředek na kašel

Mrkvová šťáva

Domácí přípravky na kašel jsou vhodné pro ty, kteří se snaží své neduhy léčit přírodní cestou. Hodí se ale také těm, které kašel překvapil nečekaně a je zapotřebí jej nějak léčit. V takovém případě můžete sáhnout po ingrediencích, které máte již doma, abyste si co nejrychleji ulevili. Mrkev je oblíbenou surovinou, kterou používáme na spousty různých způsobů: do polévek, salátů, dušených jídel, jako přílohu, apod. Každý ji velmi dobře známe. Avšak málokdo ví, jak může zapůsobit proti kašli.

Kdy mrkvový sirup využijete?

Domácí mrkvový sirup se vám bude hodit nejen tehdy, když vás trápí kašel. Svůj užitek má také při nachlazení, chřipce a infekcích horních cest dýchacích. Hodí se jednak pro ředění hlenů, které usnadňuje vykašlávání a tiší kašel. Dále také podporuje imunitní systém. Kromě toho, že se jedná o účinný prostředek, je to také chutná záležitost. To znamená, že mrkvový sirup můžete bez problémů předložit také svým dětem.

Mrkev

Foto: Pixabay

Silná kombinace surovin

Sirup se skládá v podstatě ze tří ingrediencí:

  • Mrkev: je bohatá na antioxidanty, díky kterým má také svou oranžovou barvu. Kromě toho obsahuje také betakarotén, který je důležitý pro správnou funkci imunitního systému.
  • Med: účinný prostředek, který si dopřáváme v čajích. Působí jako přírodní antibiotikum, ničí viry a bakterie.
  • Zázvor: opět se jedná o jednu z nejznámějších přírodních surovin, které můžete na nachlazení použít. Má hřejivé účinky, působí proti virům i bakteriím. Ředí hleny a usnadňuje vykašlávání.

Domácí mrkvový sirup

Mrkvový sirup si připravíte velice jednoduše. Mrkev oloupejte, nakrájejte na kousky a vložte do hrnce. Zalijte vodou tak, aby byla mrkev ponořená a vařte, až mrkev mírně změkne. Poté přidejte oloupaný a nastrouhaný zázvor. Nyní vaříme mrkev doměkka. Po mírném vychladnutí (když do směsi vložíte prst, nespálíte se) vmíchejte čtyři lžíce medu. Rozmícháme, nalijeme do sklenice a uložíme do lednice.

Užívání

Domácí mrkvový sirup užíváme čtyřikrát denně – dospělí dvě polévkové lžíce na jednu dávku, děti jen jednu polévkovou lžíci.

Zdroj: https://porady.interia.pl/zdrowa-zywnosc/news-domowy-syrop-na-kaszel-z-marchwi,nId,5583988

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!