Ocet ani tabák nefungují: Na mšice platí úplně jiný trik

Mšice

Letošní rok je z hlediska výskytu mšic doslova extrémní. Často se nacházejí nejenom na růžích a plevelných rostlinách, ale také na stromech a keřích. Receptů, jak si s mšicemi poradit, je poměrně hodně. Často se hovoří o nejrůznějších přírodních receptech typu roztoku z tabáku nebo sody či hřebíčku, skořice a podobně. Mnohdy nefunguje ani tolik obávaný ocet. Právě proto se vyplatí vsadit na ryze přírodní roztok, kterým mšice zlikvidujete bez problémů.

Obyčejnou ústní vodu doma určitě máte

Přesně tak. Právě ona je jakýmsi základem domácího prostředku na likvidaci mšic. Prostředek proti mšicím si namícháte velmi jednoduše. Vodu s ústní vodou namícháte v poměru 1:1 a přidá se pár kapek tekutého mýdla. Vydat se na stříkání rostlin je ideální v podvečer. Tak jako tak by nemělo nějakou dobu po postřiku pršet. Co se týká konkrétní ústní vody, využít můžete fakticky jakoukoli. Na značce vůbec nezáleží.   

Postřik je multifunkční, pomůže i s jinými potížemi

Výborný je tento postřik také pro likvidaci jiných houbovitých chorob. Pomůže především u muškátů. Aplikovat ho lze jen na postižená místa lokálně a houby zmizí velmi rychle. Potřebujete hnojivo a trávník? Pak namíchejte roztok v poměru obyčejná a ústní voda 3:1 a přidejte pivo. Získáte vynikající hnojivo na trávník, které mu dokonale pomůže v růstu.

Ústní vodaÚstní voda: Foto Radek Štěpán

Repelent proti hmyzu? Proč ne?

V souvislosti s teplými večery se také skloňuje otravný hmyz. Zbavit se ho lze bez problémů přírodně. Stačí zmiňovaná směs a přidejte do ní eukalyptový olej. Když se jím postříká okolí, kde hmyz nechcete, případně i na tělo použijete naředěný roztok, budete mít o klid při večerním posezení postaráno. Repelent z ústní vodu pomůže i v tom, že odradí kočky v interiéru od ochutnávání některý pokojových rostlin. 

Zdroje info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/recept-proti-voskam-od-majky-2/

https://www.ceskestavby.cz/clanky/10-rad-jak-si-vyrobit-domaci-postriky-proti-msicim-26218.html

https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/zbavte-se-msic-snadno-a-rychle/

Mšice: Náhledové foto Pixabay 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.