Obyčejný kečup má celou řadu nevšedních využití – osvědčí se jako pomocník při úklidu i při péči o zdraví

Mnohdy ani nevíme, jaké poklady se nám ukrývají ve spíži nebo v lednici. Investujeme do drahé chemie a přitom se zdráháme použít to, co máme zrovna po ruce. A nejinak je tomu i v případě kečupu.

Překvapí vás, co všechno s jeho pomocí doma dokážete. Máme pro vás čtyři báječné tipy pro úklid, které se vám budou hodit každý den.

Skvělý pomocník při boji proti rzi

Našli jste na svém zahradním nábytku nebo třeba na hrncích po babičce stopy rzi? Jestli ještě není situace kritická, sáhněte do spíže pro lžíci kečupu. Potřete s ním postižená místa a nechte působit po dobu 30 minut. Pak už vše stačí jenom setřít a rez se odporoučí.

Když potřebujete bojovat proti připáleninám

Nejspíš to také znáte – z trouby se na vás dívají nánosy špíny, pekáč od zapečených těstovin drhnete už potřetí a sporák už taky nevypadá jako ve chvíli, kdy jste si ho pořídili. Ale než se vrhnete vstříc chemii, dejte šanci kečupu.

Zkrátka ho naneste na připáleninu a nechte přes noc působit (minimum je 8 hodin). A co dál? Připálenina by měla jít dolů jen za pomoci houbičky. Jestliže je ovšem opravdu odolná, posypte kečup ještě na 15 minut solí. Poté už by vše mělo jít dočistit běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kečup pro krásnou měď

Prostředky pro čištění mědi nebývají právě nejlevnější, navíc při jejich častém použití riskujete i zdraví. Je to ovšem zcela zbytečné. Potřete měděné nádobí nebo jiné povrchy kečupem, nechte působit a na závěr dobře doleštěte. A máte hotovo.

Vezměte si k ruce kečup na čištění stříbra

Nechce se vám čekat, až zase otevřou obchody se šperky? Nemusíte. Svůj stříbrný řetízek nebo třeba náušnice přeleštěte suchým měkkým hadříkem s kapkou kečupu. Od odolných usazenin pak pomůže patnáctiminutové naložení do malého množství kečupu a následné přeleštění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)