Důvody, proč se vyplatí dávat k pokojovkám skořici

Skořice

Některé triky týkající se pěstování pokojových rostlin jsou opravdu pozoruhodné. Často navíc nevyžadují takřka žádnou velkou snahu a jsou minimálně nákladné. Třeba takovou skořici má doma úplně každý. Ne všichni však ví, že může být vynikajícím společníkem při pěstování pokojových rostlin. Pojďme se podívat na základní alternativy použití, jež nám skořice jako taková nabízí.

Dokáže odpudit hmyz

Máte doma mravence? Ti zrovna dvakrát skořici nemusí. Mnohdy ji stačí klidně nasypat i k pokojovým rostlinám. Mravenci se sem pak už nepohrnou. Stejně tak dokáže skořice odpudit komáry. Nasypat jí přitom stačí kolem květináče minimum. Je hodně aromatická, takže bude působit dokonale.

Zmizí houby a plísně

Vidíte, že rostliny jsou napadeny nějakou chorobou, případně plísní? Zkuste na postižené listy nasypat skořicový prášek. Jemně ho můžete po povrchu rostliny rozetřít, aby tam dokázal určitou dobu zůstat. Vývoj zmiňovaných patogenů by měl ustat. Skořici jistě někde doma najdete.

Skořice

Skořice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pomůže i se zakořeněním řízků

Chcete, aby vám zakořenily odnože? Výsadba z řízků je v mnohých případech velmi oblíbená. Pomoct zakořenění může opět skořice, a to vcelku jednoduše. Stačí odřezky vložit před výsadbou do skořicového prášku. Jednak je skořice vynikajícím prostředkem pro desinfekci a jednak stimuluje v pozitivním slova smyslu i růst.  

Poškodili jste rostlinu? Zkuste opět skořici

Skořice může sloužit také jako vynikající prostředek pro ochranu rostlin v případě poškození. Jestliže jste vaši pokojovku nějak porušili, případně zastřihávali, pak samotné řezy zasypte právě skořicí. Pomůže jim se mnohem rychleji zahojit, což aktuálně samozřejmě více než potřebujete. Vůbec nic složitého, opět vám bude stačit sáček obyčejné mleté skořice, který vyjde na pár korun.

Skořice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.