Obchody zdražují – ale myslí při tom na zákazníky. Jako bonus jim nabízejí různé akce a výhody (tedy alespoň to tvrdí)

Obchody zdražují – ale myslí při tom na zákazníky. Jako bonus jim nabízejí různé akce a výhody (tedy alespoň to tvrdí). Rostoucí ceny potravin nutí k zamyšlení jak ušetřit zákazníky a naopak prodejci a obchody hledají způsoby, jak si zákazníky udržet a zachovat si jejich přízeň. A tak obchodní řetězce přišly s různými nápady, jak na to. Každý vsadil na svůj víceméně originální recept na udržení zákazníků.

Obchodní řetězec Lidl prodloužil o hodinu prodejní dobu, protože i zákazníci pracující do večera si tak mohou nakoupit. Tento krok se ovšem, paradoxně, u zákazníků nesetkal s nadšením, ale s kritikou. Dalším vstřícným krokem Lidlu je projekt samoobslužných pokladen, kdy si zákazníci zboží sami naskenují a zaplatí. Po úhradě jim z terminál vytiskne podle nastavení kód nebo účtenku s kódem pro otevření turniketu.

Zkuste to třeba přes domácí vaření

Albert, další obchodní řetězec, představil novinku Menu Box. Balíček potravin obsahuje veškeré ingredience nutné k uvaření daného pokrmu. Zákazníci tak ušetří čas s hledáním surovin na uvaření jídla. Například Albert Menu Box dýňová polévka obsahuje nejen zeleninovou směs k uvaření dýňové polévky, ale také dva kusy zeleninového bujónu.

Akce obchodních řetězců, Aplikace obchodních řetězců, Aplikace do obchodu, Nesnězeno, Slevy a kupony do obchodů

Foto: Pixabay

Billa Bonus kampaň s titulkem Vyměňte své body za slevy je novinkou dalšího obchodního řetězce, tentokrát Billy. Jde o věrnostní klub, kdy si zákazníci za nasbírané body vyberou odměnu nebo slevu.

Řetězec Penny vsadil také na aplikaci, kde najdete nejen slevy, ale také kupony, které můžete použít u pokladny.

Podobný systém nabízí Kaufland se svou Kaufland card, kde taktéž sbíráte body, které můžete poté vyměnit za slevy nebo odměny.

Takže kdo co vlastně nabízí a kde to zjistit?

  1. Albert – aplikace Můj Albert – body, karta, účtenky atd.

  2. Billa – aplikace Billa – body, karta atd.

  3. Kaufland – aplikace Kaufland – body, slevy, karta atd.

  4. Penny – aplikace Penny – karta, kupóny atd.

Téměř všechny obchodní řetězce mají nějakou aplikaci, ve které najdete obvykle slevové kupóny, kartu, účtenky případně jiné doplňky, které vám ulehčí nakupování.

Ušetříte i na jídle před datem spotřeby

Ještě malý tip na závěr. Netýká se konkrétního řetězce, ale mnoha obchodů, které se zapojily do nějaké formy záchrany potravin před koncem záruky. Pokud vás něco takového oslovuje, zkuste mrknout na aplikaci Nesnězeno.

Zdroje: https://udalosti247.cz/domaci/obchodni-retezce-v-cesku-prichazi-s-novinkami-albert-zakazniky-laka-na-hotove-ingredience-k-vareni-billa-zase-sazi-na-slevy/, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-trendy-analyzy-retezce-hlasi-zlevneni-tisicu-polozek-jak-dlouho-jim-to-ale-vydrzi-242859, https://www.asz.cz/clanek/12035/sef-kosiku-vysvetluje-proc-maji-obchody-skoro-stejne-ceny/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)