Novostavby v Praze se vyplatí

Byty v Praze

Uvažujete o pořízení nového bydlení v Praze? Pokud ano, máte možnost zakoupit si nemovitost, která byla postavená již v minulosti, anebo novostavbu. První alternativa není zrovna optimální, jelikož člověk nikdy neví, jaký je stav staršího domu. Naopak u novostavby či developerského projektu si můžete být naprosto jisti tím, že se jedná o nový objekt, který nevyžaduje žádnou údržbu, a vy se v něm budete cítit maximálně komfortně. Podívejme se tedy na několik základních výhod novostaveb v Praze.

Minimální údržba

Jak již bylo řečeno, novou nemovitost není třeba nijak výrazně udržovat. Postačí pouze pravidelný úklid. U velkých panelových a bytových domů navíc všechno okolo úklidu společných prostor obstará profesionální firma, jež se o novostavby dokonale stará. V každém případě je třeba předznamenat, že spousta věcí bude stále v záruce, takže při případných poruchách nebude nutné nic platit. Stačí pouze zavolat firmu, která dům realizovala, a máte vyhráno.

Ekonomické bydlení

Poukázat bychom měli i na maximálně ekonomické bydlení. Tím, že budete bydlet v novém, prostě a jednoduše klesnou vaše náklady díky minimálním platbám za elektřinu a plyn. Vytápění bude zkrátka levné, protože každá novostavba disponuje vynikajícím zateplením. V zimě tak dokonale budova izoluje a není zapotřebí vydávat tolik energie za vytápění. Moderní nové byty v Praze rozhodně takovýmto zateplením disponují.

Vynikající občanská vybavenost

Určitě je třeba upozornit i za minimalizaci výdajů, které jdou běžně na dopravu. Praha je totiž z hlediska občanské vybavenosti na vynikající úrovni. Školy, školky, zdravotnická zařízení a další instituce není problém dosáhnout klidně i pěšky. Naším tipem jsou především byty na prodej Praha 10, které jsou v centru všeho dění. Budete tak mít jistotu pohodlného bydlení se vším všudy.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.