Bylinky

Vybíráme bylinky na venkovní záhon a do květináče

Bylinky jsou nedílnou součástí moderního bydlení a spousta lidí si je pořizuje jak za okno do květináče, tak i přímo na bylinkovou zahrádku. Jestliže se momentálně rozhodujete, které by si vám mohly hodit, vyplatí se vybírat nejen podle vzhledu rostliny a její chuti, ale také podle toho, zdali se hodí právě na zahradu, anebo naopak do květináče za okno. Podívejme se tedy na nejznámější bylinky a jejich umístění v domácnosti.

Zahradní klasika

Uvažujete-li spíše nad tím, že si bylinky zaslouží vaše zahrada, určitě je třeba vsadit na ty, které vydrží na záhonku několik sezon. Budeme-li konkrétnější, pak je vynikající zejména máta. Jedná se o bylinku, jež v podstatě roste jako plevel a postupně vytvoří masivní kořenový systém, který je třeba pravidelně upravovat, aby nezaplavil celou plochu záhonku. Mátu je nutné také sestřihávat. Výbornou volbou je také oregano. Tato rostlinka také vydrží spousty sezon a funguje jako vynikající koření na cokoli. Z dalších venkovních bylinek jmenujme ještě jednoletý rozmarýn anebo fenykl či libeček.

Když bylinky voní přímo za okny…

Výbornou volbou pro domácí prostředí je zejména bazalka. Na zahradě se můžete setkat s tím, že vám rostlinu brzy zlikviduje slimák. Za okna si můžete také vysadit keřík pálivých chilli papriček. Vypadat bude perfektně a skvěle poslouží v případě přípravy pikantních pokrmů. Jinak se jako domácí bylinky do květináče prosazují další rostliny, z nichž jmenujme ještě estragon a kerblík.

Inspirujte se online

Jestliže se chcete dozvědět více nejen o bylinkách, ale i o dalších záležitostech, navštivte magazín Lepebydlet.cz nabízející mnoho zajímavých inspirací týkajících se bydlení, designu a prakticky záležitostí vztahujících se k domácnosti. Web má již více než desetiletou tradici a dokáže nabídnout spousty užitečných informací.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *