Noční maska na vlasy z aloe vera a další osvědčené vychytávky DIY kosmetiky

Také máte doma tuto užitečnou rostlinku na parapetu? Nezáleží na tom, jaký máte druh. Může jít o aloi pravou (Aloe vera), aloi stromovitou (Aloe arborescens) nebo jakýkoli jiný druh. Všechny mají léčivé vlastnosti velmi podobné.

Koneckonců – obsahují i obdobné složení živin. A co v jejich pletivech najdete? Ve hře je především množství vitamínů v čele s těmi A, C a E. Nechybí rovněž po všech stránkách prospěšné antrachinony a nesmíme zapomenout ani na aminokyseliny a třísloviny, které doprovází asi nejceněnější aktivní enzymy.

Aloe vera – jak používat

Výčet aplikací, na něž se aloe vera doporučuje, je velmi dlouhý. Ve zkratce lze doporučit především léčbu akné a popálenin. Jde o skvělou pomoc při bodnutí od hmyzu a velmi dobře se uplatní i při léčbě ekzémů. A pokud máte na kůži jakoukoli infekci, aloe vera skvěle zmírní její příznaky. To všechno je všeobecně známé, jaké jsou však konkrétní recepty na použití aloe vera?

Aloe vera

Foto: Pixabay

Noční maska na vlasy z aloe vera

Začněme opravdu jednoduchým receptem, který dokáže regenerovat a posilovat vaše vlasy. A jak si noční masku na vlasy z aloe vera připravit? Seznam ingrediencí není nijak složitý. Získejte gel z jednoho listu aloe a smíchejte ho se dvěma polévkovými lžícemi medu. K tomu přidejte tři polévkové lžíce olivového oleje a máte hotovo. Výslednou pastu naneste na mokré vlasy, zabalte je do ručníku a jděte spát. Ráno umyjte vlasy jako obvykle.

Použití aloe vera na akné

Nestačí pokožku jen potírat čerstvě utrženými listy. Vyzkoušejte mnohem účinnější způsob. Vezměte dvě polévkové lžíce nakrájených listů aloe a přelijte je vroucí vodou. Bude vám stačit jeden šálek. Nechte máčet asi 2 hodiny. Přeceďte a používejte několikrát denně k omývání problematické pokožky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.retikul.hu/kencefice/aloe-vera-hasznalata/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)