Nevyhazujte slupky od okurek: Zaženete jimi nevítané hosty

Okurka

Všichni víme, že nejvíce vitamínů se nachází ve slupkách ovoce i zeleniny. Co se ale týká okurek, velká většina z nás je stejně loupe, protože například na přípravu salátů se slupky nehodí. Slupky pak končily v koši nebo v kompostéru. Kromě toho ale existuje ještě jedno jejich zajímavé použití. Můžete se díky nim zbavit nevítaných zvířátek ve vaší domácnosti – mravenců. Kromě okurky ale existují i další způsoby, jak je vypudit.

Slupky od okurek

Mravenci vůni z okurkových slupek jednoduše nesnášejí. Pokud se jich tedy chcete zbavit, pak není nic snadnějšího, než okurkové slupky nastražit tam, kde se mravenci vyskytují. Navíc, látky obsažené v okurkách jsou pro mravence toxické. Jednoduchý způsob, jak se zbavit obtížných nevítaných hostů, co říkáte?

Foto: Pixabay

Citrónová šťáva

Citrónová šťáva je pro mravence velmi nepříjemná, protože překrývá jejich vlastní pach, díky kterému hledají cestu nazpět do mraveniště. Navíc je to skvělé čistidlo, které si poradí i s některými druhy plísně a dalšími nečistotami. Stačí pár kapek citrónové šťávy nanést na hadřík a přetřít jím mravenčí cestičky.

Další aromatické vůně

Veškeré aromatické vůně mravence odpuzují. Vyberte si éterický olej, který vám voní a použijte je podobně, jako citrónovou šťávu. Výhodou je, že si provoníte svůj byt podle vlastního vkusu.

Skořice

Skořice je skvělým kořením, které nám připomíná Vánoce nebo třeba babiččin štrúdl. Pokud i vy milujete její vůni, smíchejte dvě lžíce skořice a půl litru vody a aplikujte ji na místech, kde se vyskytují mravenci.

Foto: Pixabay

Pomocníci na pečení

Práškový cukr, kypřící prášek do pečiva či jedlá soda – všechny tyto ingredience jsou součástí nejrůznějších receptů. jsou ale také pro mravence (a mnohé jiné škůdce) toxické. Můžete je aplikovat ve formě prášku nebo smíchané s vodou. Jedlá soda či kypřící prášek vám pomohou zbavit se i usazené špíny, takže patří i mezi domácí ekologická čistidla.

Kukuřičná mouka

Mravenci kukuřičnou mouku snědí, avšak neumí ji strávit. Jejich trávicí systém je natolik rozrušený, že mravenci umírají.

Vinný ocet

Vinný ocet je skvělým čistidlem. Navíc jej mravenci nesnáší, takže tím, že jej přidáte do kbelíku s vodou, kterou myjete podlahu, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vinný ocet můžete použít v rozprašovači ve směsi s vodou.

Aromatické rostliny

Rostliny, jako je eukalyptus, tymián nebo bazalka, skvěle voní. Můžeme je využít i v kuchyni při vaření. Navíc mají celou řadu pozitivních zdravotních účinků na lidský organismus. Zatímco my se těšíme z jejich skvělé vůně, mravenci je nesnáší.

Eukalyptus

Foto: Pixabay

Křída

Křída je jednoduchý způsob, jak můžete zabránit mravencům vstoupit tam, kde je nechcete. Když na podlahu nakreslíte čáru křídou, mravenci ji nepřekročí. A i když se jich přímo nezbavíte, můžete je udržet na omezeném prostoru, až nakonec odejdou sami.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!