Nevšední květiny, které do vašeho domova přinesou opravdu nádhernou vůni

Oleandr

Nevšední květiny, které do vašeho domova přinesou opravdu nádhernou vůni: Existuje celá řada druhů rostlin, které mohou naplnit váš domov příjemnou vůní. Představme si ty, kterým se bude dařit nejlépe.

Pozvěte do svého domova vůni prostřednictvím krásných a voňavých rostlin. Seznámíme vás s těmi, které zvládne pěstovat každý. Abyste měli dům vždy krásný a voňavý, nemusíte utrácet za drahé osvěžovače. Tutéž službu vám totiž udělají i mnohé půvabné květiny. Ne všechny však lze pěstovat bez potíží. A po kterých sáhnout, když si nechcete přidělávat příliš starostí?

Které květiny krásně voní

Pěstujte oleandr obecný (Nerium oleander), myrtu obecnou (Myrtus communis), šalvěj rozmarýnu (Salvia rosmarinus), pelargonii růžovou (Pelargonium Graveolens) nebo citrus limonový (Citrus limon).

Oleandr obecný (Nerium oleander)

Oleandr pěstovaný doma potřebuje jasné osvětlení a stabilní podmínky. Nesnáší studený průvan, jinak shazuje listy. V létě by měl být pěstován venku na slunném místě, před mrazy je však třeba ho ukrýt do domu. Dejte také pozor na zálivku, měla by být střídmá, ale zároveň nesmí zemina nikdy vyschnout.

polygala myrtifolia

Nevšední květiny, které do vašeho domova přinesou opravdu nádhernou vůni Foto: Pixabay

Myrta obecná (Myrtus communis)

Myrta potřebuje k růstu dobře osvětlená místa, ale špatně snáší přímé sluneční světlo, proto je žádoucí, aby na ni dopadalo spíše to rozptýlené. Při pěstování na parapetu je doporučeno celoročně udržovat teplotu mezi 18 až 20 °C.

Pelargonie růžová (Pelargonium graveolens)

Nejlépe se jí daří na slunném místě s dobře propustnou půdou. Rostliny by měly být zalévány pravidelně, ale ne příliš často, aby se zabránilo přemokření půdy. Je také dobré pravidelně odstraňovat uschlé nebo vadnoucí listy a provádět pravidelné hnojení. V zimě je třeba chránit pelargonie před mrazem, protože jsou citlivé na nízké teploty.

Citrus limonový (Citrus limon)

Jde o stálezelenou rostlinu, která kvete několikrát během roku. Pokojové druhy mají na plodech tenčí slupku, méně semen a také mnohem silnější aroma květů, než rostliny rostoucí ve volné půdě. Domovinou citronovníku je Indie, Čína a tichomořské tropické ostrovy.

V domácnosti má rád jasné rozptýlené sluneční světlo a teplotě mezi 18 až 20°C, což je optimální teplota pro kvetení a nasazování plodů. V zimě by pak měla být teplota udržována v rozmezí 15 až 18°С. Svědčí mu také vysoká vlhkost vzduchu.

Zdroj: https://zahrada.bydleniprokazdeho.cz/zahradnictvi-a-zahradnicke-potreby/hortenzie-kvety-ktere-na-zahrade-rozhodne-neprehlednete.php, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/pestovani-hortenzie, https://homebydleni.cz/zahrada/rady-a-tipy/jak-pestovat-hortenzie-v-interieru-a-vyhnout-se-beznym-chybam/Nevšední květiny, které do vašeho domova přinesou opravdu nádhernou vůni Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)