Rostliny pro bohatství podle Feng shui

nasezahrada.com

Možná jste se již někdy zamysleli nad tím, co by vám mohlo přinést nějaké to bohatství. Jednou z možností je navštívit nějakého provozovatele online hazardních her, což jsou na našem území společnosti, jako je například Fortuna, SynotTip anebo Tipsport. Dají se ale k tomuto účelu i nějakým způsobem využít květiny? V následujících řádcích vám představíme rostliny ve Feng shui a povíme vám, proč pro nás mohou být tak důležité.

Výrazy jako „rostlina peněz“ či „strom peněz“ se v současné době používají pro desítky různých květin napříč celým světem. Některé z nich toto označení získaly díky tomu, že se podobají například mincím či bankovkám, ty ostatní se vezou na vlně dlouhotrvající symboliky spojené s bohatstvím a prosperitou. Ve Feng shui se navíc rostliny používají velice často, a to hned z několika důvodů. Díky nim jsme blíže přírodě, a nemusíme se tak v dnešním uspěchaném světě cítit odtržení od venkovního světa, a jedná se tak o skvělý způsob, jak přenést kousek přírody blíže k nám. Rostliny navíc představují prvek, který je symbolem pro růst, flexibilitu a laskavost. Péče o další živou bytost v nás pěstuje soucit a v případě, že jim věnujete dostatek své péče, bude vám dělat radost, jak rostou a rozvíjejí se do krásy.

Celkem se dá najít celkem 8 druhů rostlin, které jsou označovány jako rostliny peněz. Jednou z nich je Pilea peperomioides, taktéž označovaná jako čínská peněžní rostlina. Je nenáročná na údržbu a daří se ji při středním osvětlení. Má kulaté lesklé lístky, které připomínají právě mince. Navíc ji můžete pohodlně řízkovat a poslat své poselství zase o dům dál. Podobně vypadá i rostlina s názvem Crassula ovata, zvaná jako Strom peněz. Ta ale potřebuje dostatečné množství světelného svitu, aby vám před zraky vyrašily lístky připomínající mince. Navíc její šťavnaté listy připomínají nefritový kámen, který je ve Feng shui symbolikou bohatství.

Pachira aquatica, taktéž zvaná strom peněz, by podle Feng shui měla přinést prosperitu a štěstí. Jedná se o rostlinu nenáročnou na péči, která dobře snáší hůře osvětlené prostory. Propletené stonky navíc symbolizují propojenost a dlouhověkost. Oproti tomu Epipremnum aureum, tedy tlatý pothos, má ve všech svých variantách v oblibě nepřímé světlo a nepotřebují příliš často zalévat, ideálně by se měly nechat před vydatnou zálivkou vyschnout. Jejich dlouhé liány můžete použít pro vytvoření bohatství v domácnosti či budování hranic. Podobně jsou na tom i monstery, které taktéž nemají rády častou zálivku, a vydrží snad vše. Představují růst, energii a hojnost.

Scindapsus pictus, tedy stříbrný pothos, je popínavá liána se stříbrnými vzory na zelených listech. Ideální je pěstovat ji ve stínu a nezalévat příliš často. Na druhou stranu ale vyžaduje hnojení během jara a léta, za to se vám odvděčí dobrou energií. Stejně tak jako Xeroscyos danguyi, tedy stříbrná dolarová réva, která přináší bohatství a prosperitu. Její šťavnaté listy si libují v suchých podmínkách a nejlépe se jim daří v prosluněných oknech. A taktéž Dracaena sanderiana by Vám měla přinést povzbuzení a prosperity, alespoň dle Feng shui.

Ideální je, pokud rostlinu na peníze umístíte na správné místo. Pokud na vás bude čekat v kanceláři, můžete si přivolat prosperitu a finanční hojnost, umístíte-li ji do ložnice, bude mít velký vliv na váš osobní život a vylepšení vzduchu, případně si můžete vytvořit koutek bohatství, kde budete rostlin pěstovat hned několik. Pokud byste se do pěstování těchto bohatých rostlin chtěli ponořit naplno, můžete informace o jejich pěstování nalézt například v podrobném Atlasu rostlin.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.