Neviditelný obrubník do zahrady

Neviditelný obrubník

Obrubníky jsou venkovní architektonickým prvkem, který se nejvíce uplatní v architektuře zahradní. Obrubníky slouží pro oddělování dlážděných, travnatých a dalších ploch. Neviditelným obrubníkem je pak myšlen obrubník z UV plastu v odstínech zelené barvy.

K čemu slouží?

Neviditelné obrubníky mohou ve vaší zahradě plnit více funkcí. Udržuje například stejný tvar záhonu po celou dobu nebo zabraňuje prorůstání trávníku, tam kam nechceme, tedy do záhonu. Neviditelné oblouky jsou z plastu a vynikají mnoha přednostmi. Jednou z nich je UV stabilita. V místech, kde se napojuje záhon, začíná svah nebo se odděluje užitkový záhon na zeleninu od okrasného záhonu s květinami, všude na těchto místech neviditelné obrubníky ulehčí práci. Neviditelný plastový obrubník je lehký a snadno se s ním manipuluje, na rozdíl například od těžkých betonových obrubník.

Vlastnosti

Obrubník, který odděluje například užitkovou zahradu od trávníku, umožňuje sekání trávy pohodlně a přesně až k hraně trávníku. Sekačka se z jedné strany přes tento prvek, takže nedojde k žádným nepřesnostem na trávě. Neviditelné obrubníky do zahrady drží svůj tvar, jsou pevné a navíc lehké. Díky těmto vlastem je s nimi snadná manipulace a tudíž i rychlá montáž, kterou zvládne každý aspoň trochu zručný člověk. Cena neviditelných obrubníků je také příznivější oproti jiným typům obrubníku.

V jakém provedení je seženete?

Neviditelné obrubníky se vyrábí z polypropylenu. Materiál je to odolný, lehký a trvanlivý. Délka obrubníku se stanovuje na metry. Co se týká výšky, tak se pohybuje nejméně od 4,5 cm přes 6 a 8 cm až po 10 cm. Obrubník, který má výšku 6 cm a více, je možné kombinovat s vodoinstalací nebo elektroinstalací. Instalace těchto obrubníků je možná v jakémkoliv ročním období i za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Možná v zimě při zamrzlé půdě by montáž byla obtížnější. Nemusíte však jako třeba u betonových obrubníků čekat na vyzrání.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.