Neviditelné obrubníky dokážou oddělit jakékoli plochy

Na každé zahradě anebo předzahrádce je zapotřebí oddělení určitých specifických prostor. Pokud máte vedle sebe například trávník a okrasný záhon, je nezbytné, aby mezi oběma částmi byla jasně stanovená linie. Řešit takovéto rozdělení prostoru můžete za pomocí klasických betonových anebo plastových obrubníků. Ty často ale svým vzhledem mohou narušovat celkový dojem z prostoru. I proto se vyplatí zakoupit kvalitní neviditelný obrubník. Ten bude maximálně funkční a zároveň nebude na očích. Ostatně podívejme se na jeho přednosti podrobněji.

neviditelný obrubník

Estetika a jednoduchost instalace

Hlavní předností těchto obrubníků je především estetické hledisko. Obrubníky jsou fakticky neviditelné. Tento fakt dodává maximum celkovému vzhledu přepažení mezi jednotlivými částmi zahradního prostoru. Vynikající je i to, že neviditelné obrubníky si budete moci pohodlně nainstalovat sami. Kotví se za pomocí plastových či kovových hřebů. Za několik málo minutek budete mít bez jakékoli výraznější práce hotovo.

Vysoce kvalitní materiál

Velkou výhodou neviditelného obrubníku je bezesporu i jeho vysoká odolnost a výdrž. Spolehnout se budete moci na to, že vám vydrží prakticky napořád. Polypropylen dokáže efektivně čelit jak vodě, tak i změnám teplot a počasí vůbec. Obrubník si navíc budete moci vytvarovat tak, jak to bude vyžadovat samotný terén.

neviditelný obrubník 2

Další výhody neviditelného obrubníku

Díky neviditelným obrubníkům si budete moci vytvořit nekonečný pás bez jakýchkoli mezer. Oddělit jejich prostřednictvím lze jakékoli prostory a použít je můžete klidně do jakýchkoli hlinitých či písčitých povrchů. Vyrábí se v různých šířkách, takže si vyberete přesně takový, který vám bude vyhovovat. Do obrubníků si budete moci v případě potřeby integrovat i elektro anebo vodoinstalaci. V případě demontáže budete moci obrubníky klidně použít na jiné místo.

Kompletní nabídku obrubníků a dalšího sortimentu najdete na eshopu www.prima-naradi.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.