Mramorovaná velikonoční vejce chtějí jen málo – stačí barva a trocha pěny na holení

Jak obarvit velikonoční vajíčka přírodně

Mramorovaná velikonoční vejce chtějí jen málo – stačí barva a trocha pěny na holení. Je jednoduché zajít do obchodu a koupit sadu na barvení vajec nebo nějaké speciální barvivo. My máme rádi originalitu, a proto jsme letos přišli s nápadem, který vaši barvící sezonu postaví na vyšší level.

A věřte, že se těmito způsoby zabaví celá rodina i ti nejmladší členové. Není to nic složitého a vaše vajíčka budou krásná. Využijete ingredience ze spíže, barviva i jiné potřeby. Letošní Velikonoce budeme trávit v poklidu domova, a proto bychom si měli domácnost vyzdobit veselými vajíčky a možná i jinými ozdobami?

Dortové sypání

Máte doma krásné a barevné dortové sypání? Jsou to takové ty malé barevné, cukerné ozdoby. Vezměte si vyfouklé vejce, pořádně ho v jarové vodě umyjte a připravte si lepidlo. Můžete lepidlo nalít do misky nebo ho můžete na vejce natírat štětcem. Nejdříve natřete lepidlem jednu půlku vejce, posypte zdobením a poté to stejné udělejte i s druhou půlkou vejce.

Mramorovaná vejce

Taková vejce mohou být různě barevná. Vyfoukněte vejce a opět ho umyjte. Do misky nastříkejte pěnu na holení a nakapejte do ní barvu. Taková barva by měla být mírně tekutá a rozhodně ji nerozmíchávejte. Vyfouklé vejce dejte na špejli a v pěně vejce protočte. Vejce na špejli upevněte z každé strany plastelínou, aby vám nesklouzla.

Foto: Pixabay

Chlupaté drátky – čističe dýmek

Vezměte si několik drátku a vajec. Na každé vejce spotřebujete zhruba dva drátky. Ujistěte se, že je vejce suché a řádně čisté. Vejce můžete natřít lepidlem, drátek bude držet lépe, anebo také můžete použít pouze drátek, ale budete ho muset více utahovat, což by mohlo znamenat rozbití skořápky. Použijte nejlépe lepidlo z tavné pistole. Kápněte lepidlo na vrcholek vejce a obtáčejte drátek kolem celého vejce. Můžete vytvořit dvoubarevná vejce nebo pouze jednobarevná. Když máte vytaženou pistoli, můžete na drátek nalepit malé květinky, flitry a jiné ozdoby.

Přirozené barvení

Někteří lidé si potrpí více na přírodní věci, to znamená i přírodní barvení vajec. Doma ve spíži se nám ukrývá mnoho potenciálních barev na vejce. Můžete vyzkoušet například červenou řepu, zelený čaj, kurkumu, špenát, slupky od cibule nebo červenou papriku. Takové barvení je bezpečné a ideální pro malé děti.

 

Zdroj: https://tchiboblog.cz/barveni-vajicek-penou/, https://www.salveo.cz/blog/2021/03/29-hody-hody-doprovody_-dejte-vejce-malo, https://vida.cz/blog/mramorovana-vajicka

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)