Milujete výzvy? Pak se přidejte k projektu Ukliďme Česko

Příroda

Snad žádnému milovníkovi přírody není stav prostředí okolo něj zcela lhostejný. Pokud se mezi ně počítáte i vy, nechte se během tohoto léta inspirovat výzvou akce Ukliďme Česko. Lidé už dokázali, že se umí spojit během velmi náročného období (například během letošní jarní pandemie koronaviru), tak proč bychom se o to neměli pokusit znovu?

Do výzvy se může zapojit opravdu každý. Měl by ovšem splňovat tyto tři podmínky:

  • rád cestuje,
  • vadí mu nepořádek
  • a je ochotný drobný odpad uklidit.

Poznáváte se? Pak byste ještě měli vědět, že odměnou pro autory nejzajímavějších fotografií v této soutěži bude praktický tablet.

Nezáleží na tom, zda uklidíte okolí své zahrady nebo se vydáte někam dál

Odpadky jsou jako škůdci – mají tendenci se objevovat na místě, kde to nejméně očekáváme. A také tam, kde mohou nadělat nejvíce neplechy. A právě proto je tu  celorepubliková iniciativa Ukliďme Česko, která již po našem území organizovala tisíce hromadných úklidů, a to zejména během jarních a podzimních měsíců.

Foto: Protext

„Vzhledem k omezeným možnostem cestovat do zahraničí začalo pohozených odpadků přibývat zejména během letní turistické sezóny. Proto jsme se rozhodli soutěží #LetniUklid podpořit nejen dobrovolníky, kteří pravidelně uklízí nepořádek na svých výletech, ale hlavně motivovat ostatní, aby se nebáli odpadky, které do přírody nepatří, zvednout a uklidit,“ uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

Co mám dělat, když se chci zapojit

Smysl akce je velmi jednoduchý. Stačí se vyfotit při úklidu na turisticky zajímavém místě – poté svůj snímek umístěte na svůj Instagram, přidejte hashtag #LetniUklid a označte na něm profil @UklidmeCesko. Nezapomeňte také u fotografie označit místo úklidu a případně doplnit i další zajímavosti o místě. Výzva běží do konce srpna.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36796

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)