Není špenát jako špenát: aneb vyberte si tu nejlepší odrůdu

Špenát listy

Špenát je jednou z nejoblíbenějších ale také z nenáviděnějších plodin vůbec. Buď jej milujete, nebo nenávidíte. Nelamte nad ním hůl: to jestli vám špenát zachutná, záleží na tom, v jaké podobě si jej uvaříte. Spousta z nás nesnáší ten klasický špenát s bramborem a vejcem, který nám léta předkládali ve školních jídelnách. Ale existuje velké množství receptů, v jakých si špenát dozajistě vychutnáte. Obzvláště, vypěstujete-li si jej sami. V tomto článku přinášíme několik návrhů na odrůdu špenátů, které jsou vhodné i pro letní výsev.

Clarinet F1

Jedná se o odrůdu, která je velice oblíbená, protože výnos z ní je opravdu veliký. Listy jsou středně zelený a mají na sobě mírné bubliny. Oblíbenost této odrůdy spočívá také v tom, že je odolná proti plísním i proti vybíhání do květu (což je velice častým problémem zejména u špenátu, který pěstujeme v létě). Je jedním z nejoblíbenějších druhů špenátu, které se pěstují pro podzimní sklizeň.

Špenát

Špenát: Zdroj obrázku Pixabay.com

Lorelay

To odrůda Lorelay je vhodná jak pro pěstování na jaře, tak také k podzimnímu výsevu. Má tmavě zelené listy, které jsou polovzpřímené. Na jaře jej vysévejte v březnu až dubnu, na úrodu se pak můžete těšit v červnu. Podzimní výsev provádíme v září, sklízíme pak v dubnu až květnu následujícího roku.

Trumpet F1

I tato odrůda je velice odolná proti mrazu, hodí se tedy spíše pro podzimní výsev. Sklízet budete mohutné růžice tmavě zelených listů. Velkou výhodou této odrůdy je také to, že nepodléhá plísni špenátové.

Winterriesen

Pokud u svého špenátu hledáte velké a silné listy, zvolte tuto odrůdu. Barva listů je středně zelená a chuť této odrůdy je aromatická. Tento salát je ideální pro konzumaci bez tepelné úpravy. Přidejte salát do jakéhokoli zeleninového salátu. Winterriesen je vhodný jak pro jarní, tak i pro podzimní výsev.

Špenát: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!