pomelo 3

Není pomelo jako pomelo – jak vybrat v obchodě to sladké a snáze si poradit s loupáním nejedlých částí?

Milovníci exotického jídla toto ovoce podobné grapefruitu doslova milují. Je možné ho jíst zasyrova nebo ho přidat do salátů nebo kaší. Jak si však v obchodech vybrat ten správný kousek?

Pomelo patří k citrusům, ale jednotlivé odrůdy se od sebe výrazně se liší svým vzhledem. To platí i pro rozměry ovoce, které někdy mohou dosáhnout průměru až 30 cm. A jaké druhy pomel tedy v obchodech najdeme a jaké mají vlastnosti?

Jak vybrat dobře zralé pomelo

  • červené pomelo má mírně zploštělý kulatý tvar a dužina se pyšní červeným nádechem a mírně hořkou pachutí
  • zelené pomelo s bílým vnitřkem barevně tak trochu připomíná hrušku, chutná sladce;
  • růžové pomelo je z obou stran zploštělé, potěší vás dostatkem šťávy a cukru

Některé plody mohou uvnitř obsahovat semena. Tloušťka slupky pak u pomela obvykle dosahuje tloušťky okolo 1 cm, takže při nákupu ovoce byste se neměli soustředit na velikost ale na jiné faktory. Hlavními rysy při správném výběru jsou příjemná vůně a dobrý vzhled.

Pomelo

Foto: Pixabay

Jak se zbavit slupky pomela

V zásadě existují dvě metody. Pří té vertikální je nutné při mytí ovoce odstranit horní a spodní část slupky jednoduše tak, že ji odkrojíte. Poté proveďte podélné řezy po celé tloušťce kůry. Ty nakonec opatrně odstraňte směrem shora dolů. Můžete také vyzkoušet nařezání kůry ve spirále shora směrem dolů po celém povrchu ovoce. Poté ho už stačí jen oloupat.

Ovocný salát z pomela

Nechce se vám toto ovce jíst jenom tak? Pak ho dejte dohromady s jinými druhy. Preferujte spíše kyselé ovoce, jako jsou jablka nebo některé odrůdy hrušek. Sáhnout ovšem můžete i po jablku granátovém.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/chcete-zhubnout-a-jeste-si-zamlsat-zkuste-pomelo-ma-minimum-kalorii-3928.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *