Nekvetou vám orchideje? Pomoc může přijít z nečekané strany

Někdy se to zkrátka stává. Máte pro své rostliny ideální podmínky a většina z nich vás také pravidelně odměňuje záplavou květů. Co však s těmi, které si svůj zelený habitus tvrdošíjně drží třeba i po roce a ne a ne rozkvést? Zkuste je trochu poškádlit kuchyňským česnekem.

Návody na to, jak česnek použít, jsou hned dva. Jeden počítá s jakousi česnekovou vodou, druhý neponechává nic náhodě a přidává k ní i aspirin – jako další výživovou látku a prevenci proti obávaným houbovým chorobám.

Česnekové hnojivo na orchideje v akci

A proč vlastně právě česnek? Kupodivu obsahuje množství potřebných látek, které orchideje ke svému kvetení nezbytně potřebují. A to navíc v té správné a přírodní koncentraci. Pokud totiž něco orchidejím opravdu škodí, pak je to zaručeně přehnojování

Orchidea: Foto Pixabay

A jak si vyrobit česnekové hnojivo pro orchideje? Přiveďte k varu jeden litr vody. Poté do ní vymačkejte tři velké stroužky česneku a nechte pod pokličkou 24 hodin odstát. Sceďte a vlijte hnojivo do vhodného kbelíku nebo misky. Orchidej do tohoto výživného roztoku ponořte – samozřejmě i s květináčem. Počkejte 30 minut, nechte dobře okapat a vraťte na parapet. Počkejte 4 týdny a proceduru opakujte. Již po druhém kole by se měl objevit první květní stvol – tedy v případě, že je orchidej skutečně v perfektní kondici. Zbylou vodu pak klidně použijte k zálivce jiných pokojovek.

Orchidea: Foto Pixabay

Česnek a aspirin mohou orchidej i vyléčit

Gumovatí vaši orchideji listy, zasychají jí kořeny apod.? Pokud už nevíte, co s ní, můžete vyzkoušet i druhou kúru. K výše zmíněnému odvaru rozdrťte dvě tabletky aspirinu a postupujte stejně jako v předchozím případě. Leckdy se stane zázrak a rostlina znovu ožije.

Náš tip: S přihnojování orchidejí začněte na jaře. Pokračovat lze po celou dobu vegetační sezóny.

Orchidea: Náhledové foto Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)