Nejznámější kvetoucí keře

Kamélie

Zahrada není pouze místem, které vám dává skvělé plodiny mající jedinečnou chuť. Měla by být také oázou klidu, k níž přispějí pochopitelně zejména nejznámější okrasné rostliny. Z těch se prosazují jak klasické květiny, tak i okrasné dřeviny. Právě na ně se budeme soustředit v následujících řádcích a pokusíme se upozornit na ty nejznámější, které si budete moci pohodlně vypěstovat na své vlastní zahradě.

Azalka jako alternace rododendronu

Máte-li strach s poměrně křehkých rododendronů, vystačí vám určitě azalka. Její květenství není nijak výrazně nápadné, nicméně květy dokážou vytvořit dokonalý kontrast s listy. Již brzy na jaře by se měly první kvítky objevit. Barvu mohou mít žlutou, oranžovou, bílou anebo červenou, a to dle konkrétního kultivaru. Pěstovat by se měla azalka v polostínu a ideální je k ní přiložit mulčovací substrát.

Azalka

Foto: Pixabay

Skvostná kamélie

Kamélie se řadí mezi nejoblíbenější okrasné dřeviny, a to hlavně proto, že na rozdíl od mnohých jiných okrasných rostlin má ráda zimní období. V současné době najdeme více než 30 000 druhů keřů kamélie. Výborná je díky své době kvetení, která může přijít na podzim, v zimě, ale i brzy zjara. Květy mohou mít červenou, růžovou anebo bílou barvu. Pěstování by mělo probíhat v polostínu. Kaméliím nesvědčí ani silný vítr a přespřílišné sluneční záření.

Kouzelný jírovec

Jednou z krásných okrasných dřevin je také jírovec. Pořídit si jej můžete jako menší zakrslý strom anebo jako klasický keř. Jeho pěstování není vůbec náročné a vyznačuje se především velmi výrazně vypadajícími listy a květy, které také nelze přehlédnout. Vykvétá na jaře. Jeho velikost se pohybuje nejčastěji od 3 do 15 metrů a šířka okolo 8 metrů. Vše se ale logicky odvíjí od konkrétního kultivaru. Miluje plné slunce i polostín. Z hlediska výběru místa tedy nemusíte být tak precizní.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.