Nejlepší dušičkové květiny

Které květiny rozzáří každý hrob a přitom dlouho vydrží? Na podzim už není spousta kvetoucích rostlin, proto jsme se rozhodli některé vám představit a trochu vás také inspirovat. Zejména období Dušiček je totiž nejnavštěvovanější dobou hřbitovů. Vyrazí sem i lidé, kteří se na hřbitově celý rok neukážou. A proto chce mít každý hrob v tomto období co nejkrásnější.

Chryzantémy

Úplně nejznámější a nejoblíbenější květinou jsou právě chryzantémy, neboli listopadky či kateřinky. Tyto květiny jsou krásně rozkvetlé i v chladném podzimním období. Řezané chryzantémy koule jsou stále ještě pro Dušičky oblíbené. Ale chryzantémy v hrnkové podobě nebo přímo vysazené jsou neméně populární.

Macešky

Také drobné macešky odolávají velmi dobře mrazu. Už nejsou jen ve fialové barvě, najít je můžeme i v růžové, bílé nebo dokonce okrové. Dostupné jsou tedy v mnoha barevných provedeních, pokud tedy dbáte na sladění do určité barvy, určitě nebudete mít problém.

Jiřiny

Také jiřiny odolají prvním mrazům a jsou dostupné v široké škále barev. Můžeme je vidět růžové, červené, žluté, oranžové i vícebarevné. Dejte jim šanci i vy!

Foto: Pixabay

Astry

Také zářivé astry přicházejí se svými nádhernými květy. Využijte je řezané, hrnkové i přímo zasazené do půdy a budete se moct těšit z jejich nádherných barev v různých odstínech fialové a růžové.

Třapatka

Také tato květina kvete ještě dlouho. Nejznámější je ve žluté barvě s černým okem uprostřed, ale dostupné jsou i v jiných barvách, například růžová.

Vřes a stále zelené keře

Také vřes přichází v mnoha barevných provedeních. Dokáže vašemu hrobu přidat také určitou strukturu, pro kterou můžete sáhnout taktéž po stále zelených keřích. Zvolit můžete například jehličnany, popínavý nebo zakrslý jalovec, brslen či dřišťál. A co jiného je typické pro hroby než popínavý břečťan?

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!