Nejkrásnější kombinace květin pro vaši letní zahradu – rozzáří i ten nejzapadlejší kout

Přemýšlíte na tím, čím ozvláštnit zahradu, aby vypadala ještě lépe než obvykle? Pak do ní vysaďte ty správné květiny. Není to složité a tato péče se vám násobně vrátí.

Jako na louce

Řebříčky a kopretiny běžně najdete kvést v přírodě. Pokud se vám jejich květy líbí, malou rozkvetlou louku si můžete vypěstovat i doma, přičemž máte na výběr několik vyšlechtěných odrůd. Do nádob zvolte nízké odrůdy, které dorůstají výšky kolem třiceti centimetrů. Obě rostliny upřednostňují propustný substrát a slunné stanoviště.

Aksamitník

Foto: Pixabay

Trojkombinace na slunce

Flox kvete v červnu až srpnu. Květy bývají bílé, růžové, červené, modré, fialové, ale i dvoubarevné. Bohatší a větší květenství tvoří na slunném stanovišti. Dopřejte mu výživný substrát a odstraňujte odkvetlé květy. Jako doplňkovou rostlinu můžete použít kostřavu.

Venkovské rostliny

Na balkoně se nemusíte vzdát ani topolovka, která ve volné půdě dorůstá až do dvoumetrové výšky. Vysaďte ji však do větší nádoby. Rostlina dobře toleruje znečištěné městské prostředí. Do samostatného košíčku umístěte bílé lobelky, které se výborně hodí k nízkým zvonkům, světle zbarvené bacopy jsou zase vhodnými společníky pro blankytně modré chrpy.

Kvetoucí vytrvalci

Agastache patří mezi rostliny, které se vyznačují dlouhým kvetením. I tato květina kvete celé léto až do začátku podzimu žlutými, oranžovými či červenými květy. Kvetení podpoříte odstraňováním suchých květů. Dlouhým kvetením je známý i nestařec, který kvete od května až do října. Typická pro něj je fialová barva květů, ale květy mohou být i bílé či růžové. Cínie také nepřetržitě kvetou během celého léta. Výsadbu svými zelenými listy s bordó špičkami zpestřuje Imperia válcovitá ‚Red Baron‘.

Zdroje info: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/aksamitnik-nenarocna-rostlina-do-zahrady, https://www.magazinzahrada.cz/tyto-kvetiny-sazela-nase-babicka-aneb-nejkrasnejsi-kvetiny-do-venkovske-zahrady-2/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)