Nedaří se vám pěstování aloe vera? Mohou za to nejspíše tyto chyby

Aloe vera

Rádi byste doma měli vlastní domácí lékárničku? Pak vsaďte na aloe vera. Tato známá rostlina si našla své místo v mnohých domácnostech. Není se čemu divit, šťáva z aloe je v mnoha ohledech vynikající. Pomáhá proti ekzémům, plísním a také třeba alergickým reakcím. Mimo jiné také aloe dokáže přinést i projímavé účinky, jichž je taktéž někdy zapotřebí. Pěstování této rostliny není nijak extra náročné. Přesto je možné dopustit se několika chyb, jež mohou vést k tomu, že aloe nebude růst podle vašich představ. Ty nejznámější chyby si představíme v následujících řádcích.

Nevhodně zvolený substrát

Pro pěstování aloe vera se hodí propustná velmi lehká půda, která je smíchaná s pískem. Pokud zvolíte nepropustnou jílovitou zeminu, nejspíše se setkáte s tím, že vám bude rostlina chřadnout. Pro pěstování aloe vera je ideální podklad složený z jednoho dílu kompostu, písku a listové půdy.

Nedostatek světla

Pokud umístíte aloe někde do stinných míst, máte smůlu. Vhodné je položení květináče na jižní okno. Získáte jistotu, že nedostatkem světla strádat nebude.

Nízká teplota vzduchu

Pokud se teplota dostane pod 5 stupňů Celsia, nejspíše bude mít aloe vera co dělat, aby přežilo. Určitě rostlinu nevystavujete takto nízkým teplotám. Stejně tak dejte pozor na průvan. Umístění vedle dveří není zrovna ideální. Pokud aloe vera ofoukne především studenější vzduch, máte problém.

Aloe vera

Přemrštěná zálivka v zimě

V zimním období je třeba zalévat aloe vera jen velmi zřídka. Nepřehánějte to, jinak se můžete s rostlinou rozloučit. Stejně tak je zapotřebí myslet i na minimální vzdušnou vlhkost v zimním období.

Bez hnojiva to půjde

Dost špatně. Mnohem lepší je hnojivo používat. Jednat by se mělo o minerální hnojivo a frekvence hnojení by se měla pohybovat tak jednou za 3 týdny.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.