Nalouskejte podzimní zásoby ořechů opravdu jednoduše – pomůže desetiminutový trik, který změkčí skořápky, a navíc je zbaví hořkosti

Vlašské ořechy

Nalouskejte podzimní zásoby ořechů opravdu za pár minut díky jednoduchému triku. Budete překvapeni, jak skvěle funguje.

Louskání vlašských ořechů může být pro některé lidi velmi frustrující a časově náročné. Ořechy jsou tvrdé a jejich louskání může být obtížné a neefektivní, pokud nepoužijete správnou metodu. V tomto článku se podíváme na jednoduchý trik, jak snadno louskat vlašské ořechy pomocí namáčení v horké vodě.

Louskání ořechů snadno

Do velké mísy nebo hrnce dejte dostatečné množství horké vody, aby pokryla všechny ořechy, které se chystáte louskat. Vložte vlašské ořechy do vody a nechte je namáčet po dobu 15 až 20 minut. Vyjměte je z vody a položte je na kuchyňský ubrus nebo na sušící plochu. Poté je jednoduše vylouskejte.

Výhody namáčení vlašských ořechů

Namáčení vlašských ořechů v horké vodě má několik výhod. Zaprvé, ořechy namáčením změknou, což usnadní louskání a minimalizuje riziko poškození ořechu nebo jeho rozlomení. Zadruhé, proces namáčení pomáhá odstranit hořkou chuť z ořechu. Hořká chuť vznikající přirozeně vlašských ořechů může být pro některé lidi nepříjemná.

Ořechy

Foto: Pixabay

Další tipy pro louskání vlašských ořechů

Použijte kvalitní louskáček na ořechy, aby nedošlo k poškození ořechu.

Vyzkoušejte různé metody louskání, například použití hrubého kuchyňského utěrky nebo kladiva.

Pokud chcete minimalizovat riziko poškození ořechu, louskejte ořechy po jednom.

Využití vlašských ořechů v kuchyni

Vlašské ořechy jsou nejen chutné a výživné, ale mají také mnoho využití v kuchyni. Mohou být použity jako ingredience do dezertů, sladkých těstovin, salátů a jiných pokrmů.

Zdroj: https://www.apetitonline.cz/tipy-triky/jak-loupat-orechy, https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/jak-louskat-vlasske-orechy/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)