Nachlazený pes: Příznaky, léčba a prevence. Pozor na složení jitrocelového sirupu

pes

Nachlazení dokáže potrápit nejen nás lidi, ale také naše čtyřnohé parťáky. Jak poznat, že váš pes je nastydlý? Jak mu můžete pomoci? Proč věnovat zvýšenou pozornost jitrocelovému sirupu? Dozvíte se v článku.

Nemoci, jakožto i nachlazení a rýma, se nevyhýbají ani psům. Pokud pes žije s vámi doma, tak pravděpodobně zaznamenáte tento stav dříve než v případě psa žijícího venku v boudě. Jak poznat, že vašeho psa trápí nachlazení a jak mu hlavně pomoci?

Příznaky nachlazení u psa

Mezi hlavní symptomy rýmy a nachlazení patří zarudlé sliznice, výtok z nosu, kašel, časté kýchání, apatie – nezájem o hraní, odmítání jít na procházku, nechuť k jídlu. Příčinou jsou zpravidla virové infekce, které však mohou být po několika dnech komplikovány bakteriální infekcí. Ta se projeví hnisavým výtokem z očí, nosních otvorů a někdy i zápachem z tlamy.

Jak můžete pomoc psovi

Pokud je váš pes nachlazený, je třeba mu dopřát dostatek klidu, odpočinku. Ven ho brát jen na krátké procházky. Pokud žije pes v boudě, tak mu zajistit dostatek tepla uvnitř, eventuálně ho na pár dní přemístit z boudy na noc na chodbu apod. Je možné v takovém případě i využít přímotop. Rovněž je nezbytné dbát na dostatečný přísun tekutin. Kromě vody lze uvařit slabý heřmánkový vývar. Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení, je třeba zvážit návštěvu veterináře.

zvíře

Foto: Pixabay

Pomoc nabízí bylinky aneb pozor na jitrocelový sirup

Během nachlazení je možné dát psovi více vitamínu C a tím podpořit jeho imunitu. Na trhu jsou speciální sirupy pro psy s nachlazením. Mezi osvědčené patří jitrocelový sirup. Zde je však jedno velké ale! Je zásadní zakoupit jitrocelový sirup, který neobsahuje XYLITOL (březový sirup). Pokud by se tak stalo, tak hrozí selhání jater a otrava.

Prevence aneb jak ochránit chlupatého parťáka

Proti onemocnění z nachlazení v rámci prevence je základem kvalitní výživa, dostatečný pohyb, zabránění prochladnutí nebo promoknutí.

Zdroj: zatecky.denik.cz, autor

Náhledové foto: Pixabay