Na zašlé příbory platí sůl a jedlá soda: Skoro bez práce budou vypadat jako nové

Příbory, lesk, alobal, zašlé příbory, trik

Na zašlé příbory platí sůl a jedlá soda: Skoro bez práce budou vypadat jako nové. V kuchyni je vzhled příborů stejně důležitý jako jejich funkčnost. Matné a zašlé příbory mohou způsobit, že i to nejchutnější jídlo bude působit nevábně. Naštěstí to tak nemusíte nechat.

Sůl a soda pomohou

Všechny příbory, které mají podle vás to nejlepší za sebou, vložte do vhodné mísy, kterou jste předtím vyložili alobalem (ten musí směřovat lesklou stranou nahoru). Příbory pak rozložte tak, aby se každý jeden kus dotýkal alobalu a hojně je zasypte solí a sodou. Nakonec vše zalijte horkou vodu a nechte 20 minut odpočívat. Poté příbory jen opláchněte – uvidíte, že budou jako nové

Tipy pro údržbu

Chcete-li udržet příbory v bezvadném stavu, dodržujte tyto jednoduché tipy pro údržbu:

  • Skladujte příbory na suchém místě s plastovým organizérem, abyste zabránili poškrábání a zmatnění. Každý typ příboru (lžíce, vidličky, nože) by měl mít svou přihrádku.
  • Pravidelná péče
  • Nenechávejte příbory dlouho špinavé. Brzy po použití je opláchněte, abyste zabránili hromadění agresivních solí a kyselin z jídla, které mohou způsobit korozi.

jedlá soda

Foto: Pixabay

Tipy pro mytí v myčce nádobí

Pokud používáte myčku nádobí, umístěte nerezové nádobí rukojeťmi dolů, aby se lépe čistilo, a nemíchejte různé druhy kovů ve stejné přihrádce, abyste zabránili reakcím, které by mohly způsobit dehtování.

Leštění přírodními surovinami

Pro extra lesk můžete vytvořit přírodní leštidlo pomocí olivového oleje a citronové šťávy. Naneste malé množství této směsi měkkým hadříkem a vyleštěte příbory do vysokého lesku. Tyto dvě suroviny totiž vytvoří ochrannou vrstvu, která omezí budoucí matnění.

 

Zdroj: https://profikuchar.cz/blog/jak-spravne-pecovat-o-vybaveni-do-kuchyne-a-kucharske-rondony, https://www.porkert-original.cz/clanek/jak-spravne-pecovat-o-nerezove-jidelni-pribory

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)