Bohatá úroda a chutné plody rajčat: Nejlepší domácí hnojiva, která připravíte za pár minut

rajčata

Hnojivo dává rostlinám nezbytné živiny pro jejich zdárný růst a vývoj. A právě rajčata coby plodové rostliny potřebují zvýšený přísun živin. Přinášíme tipy na nejlepší domácí hnojiva pro bohatou úrodu rajčat.

Není třeba vždy volit chemii. Nejlepší domácí hnojiva prokáží znamenitou službu. Dočkáte se bohaté úrody a chutných plodů. Čím hnojit rajčata?

Účinné ingredience z kuchyně

Milujete kávu? Nedokážete si představit ráno bez kafe? Nevyhazujte kávovou sedlinu. Ale jednoduše ji rozmístěte kolem rostliny. Rovněž ji můžete zamíchat do země. Jedná se o skvělé hnojivo na rajčata. Stejně tak skvělý účinek mají banánové slupky. Obsahují prospěšné látky pro rajčata ke zdárnému růstu, vývoji a šťavnatým plodům. Stačí slupky rozdělit na malé kousky a zapracovat do země okolo rostliny. Pozitivní vliv na růst rajčat mají i vaječné skořápky. Rozhodně je tedy nevyhazujte, ale efektivně je zužitkujte. Skořápky jednoduše jen rozdrťte a zapracujte do země okolo rostlin.

Hnojivo na rajčata z droždí

Další ingrediencí, kterou většina má doma, je obyčejné droždí. Pokud nemáte, tak stačí koupit kostku pekárenského droždí. Použít můžete i balíček sušených kvasnic. Balíček droždí nasypejte do jednoho litru vody a nechte kvasit jeden den při pokojové teplotě. Nádoba by neměla být uzavřená. Vzniklou tekutinu je nutné ještě zředit vodou v poměru 1:3. Vznikne vám hnojivo bohaté na složky, které jsou prospěšné pro rajčata, ale také i další zeleninu, ovoce i okrasné rostliny.

zelenina

Foto: Pixabay

Nejskvělejší hnojivo je ze slepičinců

Pokud chcete mít záruku bohaté úrody a krásných plodů, tak použijte slepičince. Přihnojování slepičinci nebo zákvasem ze slepičinců je jednou z nejlepších možností. Do nádoby nasypejte do třetiny slepičince, zalijte vodou a měsíc nechte v uzavřené nádobě odstát. Tento zákvas je nutné před použitím zředit vodou v poměru 1:10.

Účinné hnojení v podobě zbytků z ryb

Dobrou službu prokáží také rybí zbytky, ať už hlava nebo jiné části. Avšak zde jste limitování tímto potřebným materiálem. Alternativou je pořízení v granulované formě nebo jako rybí moučku.

Zdroj: primainspirace.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay