Na nové krmivo přecházejte postupně a nepředávejte psu vedení

Někdy zkrátka cítíte, že krmivo, které svému psu dáváte, není z výživného hlediska úplně optimální. Průjmy, matná srst nebo únava – to je jen jen několik příznaků, kterými se takový stav může projevit. Jak ale nenapáchat při přechodu na nové krmivo více škody než užitku?

Především musíte zvolit správnou značku krmiva s co nejkvalitnějšími ingrediencemi. Základním kritériem výběru by měla být receptura bez obilovin (grain free diet) a optimální poměr Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin. Chtějte také krmiva bez umělých dochucovadel, barviv a hormonů. Lidem neprospívají, tak proč by měly zvířatům

Vybírejte podle složení i typu krmiva

V nabídce najdete balení jednoproteinová, ale i ta, obsahující masový mix podle přesně nastavených pravidel. Snadné a bezproblémové trávení zajišťují zejména přidané bylinky a pivovarské kvasnice, které zároveň zlepšují vstřebávají některých druhů vitamínů a minerálů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Podle stáří, pohlaví, velikosti a míry pohybové aktivity (případně dalších nemocí) můžete ideální krmivo vybrat prakticky u jakékoliv značky. K dostání jsou i krmiva hypoalergenní, která se hodí i pro psy se specifickými zažívacími obtížemi.

Jak zařídit, aby přechod na nové krmivo proběhl bez problémů?

Ať se vám zalíbila jakákoliv značka, nikdy přechod na nové krmivo neuspěchejte. Vmíchávejte ho v průběhu několika dnů do vaše stávajícího a teprve poté přejděte na celou krmnou dávku. Nenechte se ovládat ani vaším psem, kterému nové krmivo zachutná a bude se dožadovat stále dalších a dalších porcí.

Řiďte se návodem na obalu, čímž zabráníte škodlivému překrmování psa, které by mohlo časem vést k obezitě a zhoršené pohyblivosti. Nezapomínejte, že štěňata by měla jíst 3-5x denně (podle věku), zatímco dospělým psům je třeba rozdělit krmnou dávku na dvě porce. Přejeme vám, aby byl váš mazlíček s novým krmivem co nejvíce spokojený.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)