Mravenci na zahradě: Přírodní způsoby, jak se jich zbavit

Mravenci

Mravenci jsou velmi nepříjemní. Objevují se i na místech, kde byste to nejméně čekali – jako je například koupelna. Naše domácnosti je lákají na spoustu pochutin, na kterých si smlsneme i my sami. Můžete použít celou řadu komerčních prostředků na hubení mravenců. Některé z nich ale mohou být nebezpečné pro vaše děti i domácí mazlíčky. Proto můžete zvolit také některou z přírodních variant, které nejsou o nic méně účinné.

Česnek

Česnek někomu voní, někomu ne. Mravenci jeho vůni rozhodně rádi nemají. Proto si z něj můžete připravit účinný a levný prostředek. Několik stroužků česneku prolisujte do sklenice s vodou a nechte 24 hodin odstát. Poté tuto vodu povařte asi 15 minut. Sceďte a nalijte do láhve s rozprašovačem. Postříkejte místa, na kterých se mravenci obvykle pohybují.

Mravenec

Foto: Pixabay

Rýže

Tam, kde vedou mravenčí cestičky, nasypte zrnka rýže. Mravenci si ji odnesou do mraveniště. Tady jim po čase začne kvasit a vzniká houba, která je zabíjí.

Pomerančová kůra

Aromatická pomerančová kůra mravencům taktéž nevoní. Nakrájejte ji na kousky nebo nastrouhejte a dejte ji tam, kde se mravenci shromažďují. Mravenci si ji podobně jako rýži odnesou do mraveniště. Zde po čase začne vznikat látka, která zabije všechny obyvatele mraveniště.

Droždí

Droždí dejte do blízkosti mraveniště. Nebo jim připravte nápoj. Do jednoho litru vody nasypte 100 g sušeného droždí a 100 g cukru. Rozmíchejte, aby se vše rozpustilo. Poté nalijte do menších nádob (víčka od marmelády apod.) a dejte na místa, kde se mravenci vyskytují. Mělo by je to odradit.

Pepř

Smíchejte stejný díl vody a mletého pepře do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte na místě, kde se mravenci stýkají.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva je nepřítelem mravenců. Při kontaktu s ním mravenci umírají.

Pelyněk

Hořký pelyněk mravencům nevoní. Svařte dva litry vody s hrstí pelyňku. Po pěti minutách vaření slijte a tekutinu dejte do láhve s rozprašovačem. Stříkejte tam, kde se mravenci vyskytují.

Citronová šťáva

Ani kyselý citron není pro mravence tím pravým. Dráždí je a pomáhá je odradit. Nepříjemné ale je, že citronová šťáva působí jen krátce, a pak „vyčichne“. Šťávu z jednoho citronu zřeďte ve sklenici vody. Dejte do láhve s rozprašovačem a postříkejte tím mravenčí cestičky.

Křída

Obyčejná bílá křída (prodává se i speciální křída na mravence) dokáže mravence odpudit. Obsahuje totiž uhličitan vápenatý. Tento způsob řešení byste asi uvnitř domácnosti nepoužili, hodí se ale na venkovní řešení. Drcená křída nasypaná okolo rostlin je dokáže ochránit před mravenci a slimáky.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/ogrody/news-8-sposobow-na-pozbycie-sie-mrowek,nId,4912238

https://www.pasti.cz/blog/jak-na-mravence/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!