Možnosti dětské houpačky

Houpačka na zahradu, to je osvědčená atrakce pro děti. Nenajdete snad jedinou zahradu, kde by houpačka chyběla. Váháte-li, kterou houpačku si pořídit, přečtěte si pár rad, jak vybrat houpačku vaší skotačící ratolesti přímo na míru.

Dětské houpačky

Dětské houpačky se vyrábí různých velikostí, tvarů a materiálů. Liší se od sebe jak, cenou, která samozřejmě odpovídá kvalitě zpracování, tak použitým materiálem. Různá je i nosnost. Velmi oblíbeným typem je dřevěná zahradní houpačka, která se kromě domů hodí také na chaty či chalupy. K domům se hodí kovová nebo plastová houpačka. Velmi oblíbená, nicméně finančně náročná je i ratanová houpačka, respektive závěsné houpací křeslo. Houpačka „hnízdo“ patří také k těm oblíbenějším. Nejenže se na ní pohoupou i dvě děti, ale také si na ni mohou i odpočinout.

Jak vybrat zahradní dětskou houpačku

Při výběru houpačky hraje roli několik faktorů, a to kam hodláte houpačku postavit a kolik dětí ji bude využívat. Dále je velice důležité, zda budete mít možnost houpačku na zimu uskladnit a v neposlední řadě je to také výše finanční částky, kterou chcete do houpačky investovat. Dále je důležité, zda požadujete houpačku pro velmi malé děti, tedy s bezpečnostní ohrádkou. Můžete si vybírat také podle tvaru a provedení sedátka. Na trhu existuje také skluzavka s houpačkou, nicméně tento produkt je už finančně poměrně náročný.

Houpačka dřevěná a plastová

Protože jsou nejčastěji prodávány houpačky dřevěné a kovové, zaměříme se právě na ně. Dřevěné houpačky se většinou lany zavěšují na strom či větev. Kovové houpačky mají konstrukci z tyčí, na které celá houpačka stojí. Takovou houpačku je nutné postavit na rovný a tvrdý povrch. Na dřevěné houpačce se bude moci houpat jedno dítě, zatímco na kovových si zároveň „zařádí“ dvě až tři děti. Takovou houpačku by si měla pořídit rodina s více dětmi. Dřevěné houpačky jsou, co se týká uskladnění, lepší. Snadno a rychle je očistíte a sbalíte. Kovové houpačky musíte složit dohromady a zase je rozmontovat, což zabere daleko více času. A k uskladnění takové houpačky potřebujete daleko více prostoru. Dřevěné houpačky jsou levnější než ty kovové. Ty dřevěné pořídíte od několika set korun, za kovové zaplatíte od tisíce korun a více. Zahradní houpačka se dá velmi dobře koupit, pokud je na ni nějaká akce.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.