Doplňky na houpačky pro děti

Houpačka je u dětí velmi oblíbená. Ať už se jedná o houpačku závěsnou nebo houpacího koníka, vždy si dítě houpání náležitě užívá. Pokud máte zahradu, máte vyhráno a můžete dětem pořídit vlastní houpačku. Pokud zahradu nevlastníte, jistě musíte velmi často navštěvovat dětská hřiště či parky. Houpačku si ale můžete pořídit i domů do bytu.

Jakou houpačku si pořídit

Vybrat si můžete houpačku jak do interiéru, tak ven na zahradu nebo chatu. Na výběr máte houpačky dřevěné, které zavěsíte na strom, nebo je pořídíte s ocelovou konstrukcí. V nabídce naleznete také houpačky plastové, které jsou vyrobeny z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu. Podívejte se, jaké máte možnosti výběru houpaček a jaké doplňky si k nim můžete dokoupit. Samozřejmě i ty, které jsou určeny do interiéru, můžete v létě využít jako houpačky na zahradu.

Houpačky pro děti

Vybrat si můžete vahadlovou houpačku, jejíž součástí je doraz a instalační sada. K závěsné houpačce je k dispozici taktéž instalační sada. Dále máte na výběr houpačky jednomístné či dvojmístné. Na dětských hřištích jsou velmi často pružinová houpadla a někteří lidé si je s oblibou pořizují také na zahradu. Buď jsou jednomístné anebo dvoumístné. Děti se na takových houpadlech naučí dobře držet i odrážet a odhadovat sílu druhého dítěte, které se s ním houpe. Děti mají rády i houpačku, které se říká ptačí hnízdo. Mohou se na ní houpat, ale i vleže odpočívat. A navíc se na ni vlezou i dvě děti zároveň. Na zahradu se hodí dětská dřevěná houpačka, popřípadě kovová. A pro náročnější je k dispozici také dětská houpačka se skluzavkou.

Doplňky na houpačky

Velmi oblíbená je houpačka zahradní s pevnou a stabilní kovovou konstrukcí. Jako doplněk si k těmto houpačkám můžete pořídit polstr na houpačku a také stříšku. Stříška na houpačku je totiž nejvíce vystavena výkyvům počasí, proto je nutné ji po nějakém čase vyměnit. Jistě je tou levnější variantou, než měnit celou houpačku. K dalším doplňkům patří různé háky, řetězy či madla. Záleží na tom, jaký typ houpačky máte a co požadujete.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.