Motýl je na zahradě vítaným hostem

Motýl

Motýli jsou krásní tvorové, které je zábavné sledovat. Spolu s dalšími opylovači, jako jsou včely, můry, netopýři a další, opylují více než 75 % rostlin na celém světě. Například jen včely opylují v USA rostliny v hodnotě 19 miliard dolarů. Jsme závislí na tom, co opylovači dělají, protože pomáhají rostlinám rozmnožovat se. To zase pomáhá posilovat ekosystémy a udržovat biologickou rozmanitost v přírodě.

Motýli jsou krásní

Motýli jsou přitahováni jasnými barvami a vonnými květy; živí se nektarem produkovaným květinami. Jak motýl cestuje z jednoho květu na druhý, dochází k rozvoji tohoto druhu květin. Existuje mnoho rostlin, které se spoléhají na opylovače, jako jsou motýli, pro reprodukci. Motýli dodávají krásu každé zahradě. Jejich bohaté barvy jsou zabudovány do každého druhu pro účely maskování se proti predátorům, přitažlivosti ke kamarádům a vydávání varovných signálů.

Motýl

Motýl jako opylovač

Základní funkcí motýla, jako přítele vaší zahrady, je opylování květin. Víme, že množství opylovačů v zahradě se rok od roku snižuje, a proto bychom se měli snažit o jejich zachování. Své zahradě můžete pomoci tak, že zasadíte květiny a rostliny, které motýli přitahují. Populace opylovačů je ohrožená a je na nás, lidech, abychom se začali snažit o jejich zachování.

Co je důvodem snížení populace opylovačů?

Ztráta stanovišť je jedním z hlavních přispěvatelů k poklesu počtu opylovačů. Obydlí tohoto druhu užitečných živočichů je každoročně přeměňováno v rámci zemědělství, těžby zdrojů a rozvoji měst. Tím vším jsou opylovači negativně ovlivňováni. Nejenže přichází o svá přirozená prostředí, dochází také k tomu, že nemají dostatek potravy, kterou jim taková místa přináší. Přirozená prostředí také poskytují motýlům pocit bezpečí, díky kterému se mohou dál nerušeně rozmnožovat.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!