Mlžení oken nemusí být vaším pravidelný společníkem – šikovné triky vás ho zbaví

Mlžení oken nemusí být vaším pravidelný společníkem – šikovné triky vás ho zbaví. Mlžení oken může být frustrující problém, zejména v chladnějších měsících. Existuje však několik metod, jak mu zabránit zamlžování a udržet okna čistá.

Lepší ventilace

Špatné větrání může způsobit mlžení oken. Vhodné je tedy několikrát denně otevřít okna nebo dveře, aby vzduch mohl cirkulovat, nebo použít například digestoř, který pomůže odstranit vlhkost ze vzduchu.

Odvlhčovač jako řešení

Odvlhčovače mohou být účinné při snižování množství vlhkosti ve vzduchu, což může pomoci předcházet mlžení oken. Umístěte odvlhčovač do místností, v nichž se koncentruje vlhkost, jako je koupelna nebo kuchyně, a pravidelně jej spouštějte.

Okno

Foto: Pixabay

Vylepšete těsnění oken

Těsnicí lišta kolem oken pomůže zabránit pronikání vzduchu do místnosti, což může pomoci snížit jejich mlžení. Odizolování oken je relativně levné a většina majitelů domů ho zvládne snadno nainstalovat sama. Někdy to však stačit nemusí. Pokud mají vaše okna izolační sklo, je možné, že těsnění kolem jen je už opotřebované. V takovém případě vám pomůže jen celková výměna izolačního skla, i když může být nákladná.

Aplikujte řešení proti mlžení oken

Existuje několik dostupných řešení proti mlžení oken, které lze bez potíží aplikovat na všechna okna (obvykle se aplikují na vnitřní stranu okna). Skvělá je například jedlá sada smíchaná s trochou vody. Tuto pastu aplikujte na okna zevnitř a po několika minutách se třete vyleštěte.

Soda vám také může pomoci absorbovat ze vzduchu přebytečnou vlhkost – jednodušeji si nasypte do misek a postavte podél oken (stejný efekt má i sůl).

 

Zdroj: https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/jak-vyresit-problem-zamlzovani-oken-sodou/, https://www.autozive.cz/vyzkouseli-jsme-triky-na-zamlzena-okna-funguje-to-nejjednodussi/, https://www.bydlimekvalitne.cz/plisen-na-oknech-pomuze-vetrani-obcas-i-suroviny-ze-spizirny

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)