Minibagry a minirypadla: Optimální pomocníci pro každou zahradu

Mikrobagr

Terénní úpravy jsou při realizaci jakékoli zahrady nesmírně důležité. Jen málokdy je možné nechat exteriér jenom tak ladem a následně vysadit porost. Ideální je terén dokonale vyrovnat a vytvořit případně zlomy a vyvýšená místa tam, kde se to nejvíce hodí. Ručně to určitě nezvládnete a objednávat si k tomu těžkou techniku by bylo jednak hodně nákladné a jednak také vzhledem k okolnímu terénu vcelku likvidační. Právě proto se vyplatí vsadit na minibagry a minirypadla. Jaké jsou jejich hlavní přednosti a co všechno s nimi realizovat? Na tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích a doporučíme i společnost, u které si lze zmiňované stroje zakoupit za výhodné ceny.

Co zvládnou minibagry a minirypadla?

Zemních prací, které dokážou tyto přístroje vyřešit, je spousta. Standardně třeba výkopy o šíři začínající na pouhých 15 cm. Pokud potřebujete velmi tenký výkop, jedná se o ideální řešení vzhledem k negativnímu vlivu na okolní terén. Optimální jsou takovéto výkopy hlavně pro pokládku kabelů. Jinak se hodí minibagry a minirypadla pro zemní práce s nejrůznějšími podkopovými lopatami, a to standardních šířek 20, 30 či 40 cm. Zapomenout nelze ani na svahovky o šířkách 60 a 80 cm. Díky hydraulicky výsuvnému rameni může být hloubka výkopu až 2,3 m.

Mikrobagr

Spousty užitečné práce

Kde všude minibagr využijete? Samozřejmě při jakékoli úpravě terénu. Budete-li potřebovat naložit zeminu, pak nenajdete lepšího společníka. Na zahradě se nesmírně hodí také při vykopávání pařezů a vzrostlejších keřů. Zapomenout nelze ani na rytí půdy, případně její nakypření. Vynikající jsou pro vrtání děr nejrůznějšími velkými vrtáky. Potřebujete naložit dřevo či jiné práce v lese? Pro minibagr hračka stejně tak jako odklízení sněhu.

Mikrobagr

Pořiďte si techniku u specialisty

Vybrat si ze spousty modelů minibagrů a minirypadel můžete velmi pohodlně na Mikrobagry.cz. Veškeré stroje jsou montovány v České republice, společnost nabízí záruční i pozáruční servis a ochotně vám poradí, třeba přes online chat na webu.

Mikrobagr

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.