Milujete smoothie ze zeleniny? Nevyhazujte zbytky a zpracujte je například do podoby lahodných krekrů

Příprava smoothie ze zeleniny není nijak složitá. Navíc jde o skvělý způsob, jak do sebe dostat řadu vitamínů a dalších prospěšných látek. Pokud však nevíte, co si počít se zbylou drtí nebo dáváte dokonce přednost zeleninovým šťávám, při jejichž výrobě vzniká odpadu opravdu hodně, pak se nechte inspirovat našimi tipy.

Jak připravit smoothie ze zeleniny

Pro začátek se naučte lahodné smoothie připravit. Potřebovat budete:

  • Zeleninu (např. mrkev, celer, okurku, listy špenátu nebo kapusty)
  • Ovocný džus nebo vodu
  • Led (nemusí být

Milujete smoothie ze zeleniny? Nevyhazujte zbytky a zpracujte je Foto: Pixabay

A jak postupovat?

  • Očistěte zeleninu a nakrájejte ji na kousky.
  • Dejte zeleninu do mixéru a přidejte ovocný džus nebo vodu.
  • Přidejte led a mixujte, dokud není smoothie hladké.
  • Nakonec si smoothie přelijte do sklenice a ihned vychutnejte.

Dobroty z drti ze smoothie

Pokud často odšťavňujeme zeleninu, zbylou suchou drť nevyhazujme. Můžeme ji přidat do luštěninových nebo i masových karbanátků, či do krémové polévky. Skvělé jsou také slané krekry. Drť osolíme, okořeníme podle chuti a přidáme namočená chia nebo lněná semínka. Výslednou směs rozprostřeme v tenké vrstvě buď do sušičky nebo na pečící papír a sušíme v troubě. Pak rozlámeme a máme zdravé mlsání k televizi.

Zdroje:

https://www.jimejinak.cz/13-tipu-jak-vyuzit-zbytky-potravin-v-kuchyni/, https://www.jaktak.cz/jak-vyuzit-zbytky-zeleniny-rady-tipy.html, https://www.apetitonline.cz/jak-na/jak-zpracovat-zbytky-zeleniny-pripravte-si-pesto-z-nati-dalsi-usporne-dobroty, https://blog.rohlik.cz/2021/05/24/10-tipu-jak-v-kuchyni-vyuzit-zbytky-potravin-i-unavenou-zeleninu/

Milujete smoothie ze zeleniny? Nevyhazujte zbytky a zpracujte je Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)