Milujete jedlé kaštany? Tyto chyby vás mohou připravit o pečenou pochoutku

Pečené kaštany

Nakupovali jste v supermarketu a vaši pozornost upoutaly jedlé kaštany? Aby ne. Právě v předvánoční době je jich v nabídce různých obchodů poměrně hodně. Není se čemu divit, jelikož se jedná o vynikající delikatesu, kterou si může dopřát bez větších výčitek opravdu každý. Jen je dobře připravit. Vyvarovat byste se určitě měli začátečnických chyb. Ty mohou vést až k tomu, že budou jedlé kaštany nepoživatelné.

V obchodě vyberete nekvalitní kusy

Jakási klasika a nešvar tuzemských supermarketů. Bohužel jsou často ve jejich nabídce plody, jež na tom nejsou kvalitativně nejlépe. Často se jedná o kousky uschlé, případně napadené plísní. Tu poznáte většinou na první pohled. Co se týká malého testu kvality, stačí když kaštan na chvíli zmáčknete. Jestliže to půjde jednoduše, takový plod prostě a jednoduše neberte.

Jedlé kaštanyJedlý kaštan spadený ze stromu: Foto Radek Štěpán

Kaštanový výbuch

Jedlé kaštany je zapotřebí před pečením nakrojit. Ideální volbou bývá nakrojení do kříže. Kaštany se poté postupně v troubě otevírají. Pokud by se tak nestalo, mohlo by dojít k jejich výbuchu, což by bylo maximálně nepříjemné. Navíc se pak budou samotné plody po dopečení mnohem lépe loupat, což je ideální. Pozor na to, abyste skořápku prořezali úplně. Jinak se kaštany neotevřou.

Jedlé kaštanyJedlé kaštany: Foto Radek Štěpán

Upečte si tolik, kolik sníte

Kaštany se pečou v troubě na 220 °C. Nařezaná strana by měla být nahoře. Péct by se měly zhruba kolem nějakých 25 minut. Určitě se vyplatí sníst všechno, co si upečete. Pokud si necháte něco na později, setkáte se s tím, že vám plody již nebudou chutnat. Zgumovatí a jejich konzistence zkrátka nebude ke konzumování ideální. Jinak je třeba počítat s tím, že jsou jedlé kaštany vcelku syté, takže jich na posezení nějakou obří koupu jen tak nesníte.

Spálené pečené kaštany

Spálené pečené kaštany: Foto Pixabay

Zdroje info: Autor, homebydleni.cz

Pečené kaštany: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.