testo koblizky 2

Masopustní tvarohové koblížky jako z první republiky – provoňte si dům tradicí, která bude navíc bleskově na stole

Hledáte moučník lehký jako peříčko, jen minimálně mastný a přitom dokonale chutný? A ještě navíc rychlý? Vsaďte na tvarohové koblížky, které se v naší rodině předávají z generace na generaci. K dokonalosti jim stačí málo, hotové jsou raz dva a jedna dávka navíc zaručeně nebude dost.

Nepotřebujete nic složitého, jen několik ingrediencí, které běžně najdete doma. Tvarohové koblížky můžete smažit jen tak nebo je plnit běžnou stříkačkou bez jehly. Chutnat vám budou v obou variantách.

Ingredience na masopustní tvarohové koblížky

 

  • 250 gramů tvarohu
  • 200 gramů polohrubé mouky
  • 80 gramů cukru
  • 2 lžíce rumu
  • 4 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • cukr krupice a vanilkový cukr na obalování

Nejdříve si dobře rozšleháme vejce. To je na celém receptu nejdůležitější. Jde o jediný bod, který se nedá uspěchat. Poté do nich přidáváme tvaroh (použít můžete i obyčejný vaničkový), polohrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva, cukr, vejce a nakonec rum. Vše dobře promícháme. V samotném závěru se však hodí i propracování rukou. Těsto musí být dokonale hladké a bez hrudek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vysoká vrstva tuku je základ

Dříve se na smažení používalo sádlo, ale protože by vám dnes pravděpodobně tato varianta nechutnala, vsaďte na kvalitní olej. Rozpalte ho v hrnci dostatečné množství – kobližky v něm totiž musí plavat. Nemusíte se bát toho, že by byly mastné. Dokonalá konzistence těsta nasaje tuk jen zlehka – tak akorát, aby vytvořil křupavou kritičku.

Nakonec masopustní tvarohové koblížky do horkého oleje vkládejte a smažte po obou stránkách dozlatova. Velikost je jen na vás. Pokud však chcete kobližky plnit např. marmeládou, udělejte je větší. Ještě horké je obalujte v cukru a servírujte.

Dobré tipy k přípravě

Cukr v těstě lze zcela vynechat, pokud máte rádi spíše méně sladké dezerty. Masopustní tvarohové koblížky pak můžete servírovat jen tak nebo například s rozvarem z malin nebo jiného ovoce. Získají poté punc slavnostního dezertu nebo pohoštění pro návštěvu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *