Markýzy mají spoustu výhod

Markýzy

Zastřešení zahrady může mít celou řadu podob. Nechcete-li se však spokojit s málem nebo naopak netoužíte po tom příliš utrácet, měli byste si vybrat něco, co je cenově zajímavé, líbivé a zároveň opravdu funguje. Dobrou volbou jsou rozhodně markýzy.

Jsou vhodné i do ošklivého počasí

I když existují i markýzy vhodné pouze do slunečných dní, daleko prozíravější je sáhnout trochu hlouběji do kapsy a vybrat si raději markýzy proti dešti. Ty už jsou z principu daleko užitečnější, jelikož vám umožní vychutnávat si venkovní pohodu i během ošklivějšího počasí.

Nejedná se ovšem pouze o ryze praktický doplněk verandy. Markýzy jsou zajímavé i z estetického hlediska. V současné době je možné vybrat střešní textil v mnoha barvách, takže se nemusíte bát, že byste mohli volit pouze z béžové nebo růžové.

MarkýzyFoto: T-shade

Důležité jsou i rozměry. Některé markýzy jsou vhodné i jako balkonové krytí, jiné dokáží chránit i velkou terasu, a to kompletně. Běžně je možné volit z několika rozměrům. Ani ty však nemusí být vyhovující.

V takovém případě není problém si nechat udělat markýzu na zakázku. Takováto střecha pak bude určitě zcela vyhovovat vašim požadavkům.

Ochrana střechy

Markýzy mohou vypadat konstrukčně docela zranitelně, hlavně oproti mnohem dražším pergolám. Otevřené modely jsou sice trochu náchylnější k poškození, nicméně třeba kazetové markýzy se již mohou pyšnit výbornou ochranou ve formě kovové schránky.

Standardně mají markýzy manuální ovládání, nicméně komfortnější verze lze ovládat i dálkově.

MarkýzyFoto: T-shade

Kvalitní prodejce

Pokud nechcete na své zastřešení čekat příliš dlouho a zároveň byste rádi dosáhli na pětiletou záruku, je dobré se obrátit na obchod T-shade.

Vždy totiž mají markýzy skladem, což rozhodně není žádná samozřejmost, spíše naopak. Jedná se totiž o jedno z nejoblíbenějších druhů zahradního zastřešení vůbec, a tudíž není vůbec divu, že jsou markýzy u mnoha obchodníků často nedostupné, i když deklarují opak.

Náhledové foto: T-shade

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.